Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: staram się rozwiązać koło na studia (nie studiuje żadnej informatyki, mam po prostu zbyt ambitnych wykładowców) i bazując na szczątkowych informacjach z przecieków mam właśnie to. Myslalam,ze to cos oczywistego...Utwierdzam sie w przekonaniu, ze mam świrów z przerostem ego za nauczycieli, których jedyna rozrywka jest układanie pytan z kosmosu
@lismanore: tzn imho tak zadane pytanie nie ma większego sensu i jeśli w ogóle miałbym jakoś na nie odpowiadać to celowalbym w tą stronę co kolega @notevenclose - w HTML w pierwszej linijce powinno być


w xml no cóż - pod tym doctype mogą różne inne rzeczy jak nazwa elementu głównego, czy ścieżka do pliku dtd który opisuje tego XMLa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby się coś
@powaznyczlowiek: chłopaki, ale ja nie mam tego tworzyć. Ja mam koło z jakiejś gówno teorii rzeczy, których nigdy w życiu nie wykorzystam w swojej pracy i chce cokolwiek wiedzieć od strony teorii :( Ale dzięki za chęć pomocy
@lismanore: troszkę nie rozumiem Twojego ostatniego komentarza, bo podałem Ci wprost (najlepszą mi znaną) odpowiedź na zadane pytanie i tutoriale które są "czymś do zdobycia podstawowej wiedzy w tym temacie" o co przecież pytałaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w3schools to organizacja zajmująca się rozwojem m.in. htmla i xmla właśnie więc trudno o lepsze źródło (choć na pewno istnieją lepsze i bardziej obszerne materiały na ten temat)
@powaznyczlowiek: No i widzisz podanie tego wszystkiego jak chłopu na miedzy i zaznaczenie co jest do czego wiele rozjaśnia takiemu laikowi jak ja :) Wybacz jeżeli coś jest niezrozumiałe w mojej poprzedniej wypowiedzi,ale generalnie będąc wdzięczna chylę czoła i życzę dobrej nocy