Wpis z mikrobloga

@Mandulzz: Jeżeli na to naciśniesz i poleci woda to jest to zawór bezpieczeństwa, obowiązkowy przy zbiornikach. A jeżeli nie to zdjęcie z boku rozwiąże problem. A słabe ciśnienie może być spowodowane wszystkim. Np jakimś śmieciem w rurze który oparł się na kolanku lub nagar na starych rurach, masz tam jakiś filtr siatkowy po drodze? Jeśli tak to go wyczyść.
  • 0
@Surfer328 zdjęcie z boku będzie ciężkie do zrobienia, musiałbym rozebrać podajnik paliwa. Ale z tego co widziałem z boku tego czegoś jest taki jakby kranik (z braku lepszego słowa) więc mi pasowało na zawór bezpieczeństwa.

Co do słabego ciśnienia spodziewam się że 30 letnie rury radykalnie zmniejszyły przekrój ale zanim zacznę kuć ściany wolałbym wyeliminować możliwość że jest coś nie tak z bardziej dostępnymi rzeczami. Problem pojawił się po wymianie pieca i
@Mandulzz jeżeli masz taką możliwość żeby odciąć i zamknąć obieg i podłączyć jakąkolwiek pompę to dobrze by było DELIKATNIE przepłukać cały obieg Kamix'em. Kupisz w necie to jest do czyszczenia kotłów. Ale serio pół godzinki żeby nie zjadło słabszych połączeń. Bo inaczej nie znajdziesz zatoru. Druga sprawa. Piszesz o wymianie pieca i bufora. Nie masz gdzieś na tym piecu regulacji przepływu? Jakaś zasuwa albo regulator? Może jest ustawiony na mały przepływ żeby
  • 0
@Surfer328 piec to ecofire pe, nie widziałem nigdzie regulacji przepływu w sterowniku, fizycznych zasuw ani zaworów też nie widziałem ale jeszcze pooglądam. Myślałem że może ten zawór bezpieczeństwa był takim regulatorem.

Piec montował znajomy magik, a raczej jego ludzie. Po fakcie okazało się że to była ich pierwsza instalacja pelciaka i pierwsza instalacja z buforem dlatego szukam jakiegoś babola w kotłowni. Cały problem w tym że przy wymienie pieca jeszcze nie mieszkałem
@Mandulzz bo to jak mówisz że to robili jacyś magicy i była to ich pierwsza taka instalacja to serio bym się zastanowił nad połączeniami. Bo jak dali za dużo konopii i się wykręciła do środka to masz dławienie na sto procent.
  • 0
@Surfer328 dlatego rozglądam się za kimś kto mógłby mi z tym pomóc ale ciężko o kogoś zaufanego i z polecenia na naszej prowincji, piece na pellet to wciąż egzotyka. Niby magicy na co dzień robią instalacje, ale tylko piece bardziej tradycyjne.

Dzięki wielkie za sugestie :-) będę działał dalej, może w końcu się uda...
  • 0
@Surfer328 rozumiem że ciężko wróżyć z fusów, mimo wszystko dzięki :-) na razie jest względnie dopóki nie odkręca ciepłej wody w tym samym czasie piętro niżej. Jak nie znajdę nic w kotłowni bez większego cudowanie to chyba będziemy musieli poczekać do końca sezonu i wtedy coś podziałać
@Mandulzz szkoda że mieszkasz u scyzorykow bo byśmy coś wymyślili na żywo. W każdym razie myślę że coś jest zacisniete przy piecu jak Ci to robili magicy. Podejrzewam że nie założyli Co srubunkow przy piecu żeby coś podziałać chociaż by drutem i zobaczyć czy nie jest zapchane?
  • 0
@Surfer328 przy piecu śrubunek chyba i tak by mi nic nie dał ale jutro obejrzę w kotłowni. Woda do kranu jest ogrzewana przepływowo w wężownicy w buforze, zasilanie wężownicy jest bezpośrednio z sieci, wyjście idzie na krany. Może na łączeniu plastików z żeliwem są śrubunki, do tej pory nie bardzo się interesowałem bo dostęp jest tragiczny, w rogu kotłowni za podajnikiem. Ale przynajmniej jest pomysł czego szukać