Wpis z mikrobloga

#gitara

Przesiadam się na #gitarabasowa ale taka zagwozdka mnie naszła czy zakup praworęcznej gitary ma sens jeśli jestem leworęczny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wcześniej: proste akordy i całe kawałki (nigdy nie ogarnąłem solówek - albo słabo się przykładałem albo faktycznie coś z tą ręką jest nie tak)
  • 5
@brydrzysta: dostanie leworęczengo basu jest ciężkie, a odsprzedanie w razie czego to już w ogóle graniczy z cudem. Jeśli z elektrykami jest słabo, to z basami jeszcze ciężej. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale mimo wszystko skłaniałbym się ku leworęcznej
@Quilo: Długo grasz? Ja po 1.5 roku grania na praworęcznej (będąc leworęczny) mam ogarnięte akordy i trochę kawałków. Solówki na razie proste (sultans of swing, my lovely man i trochę innych RHCP) także wydaje mi się że jak się chce to można.
@Quilo a co, na gitarze grasz tylko jedną ręką? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie rozumiem tego myślenia, że jak jest się leworęcznym to trzeba inną gitarę. gra się obiema rękoma, i to tylko kwestia ćwiczenia jaki poziom osiągniesz. nie ma fortepianów leworęcznych, a jakoś sobie ludzie radzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam mnóstwo leworęcznych znajomych na normalnych gitarach i grają bardzo dobrze. zresztą gitara