Wpis z mikrobloga

Jak wygląda przejezdność #rower serwisówką A4 #krakow -> #tarnow -> #rzeszow? Ma ktoś jakiś ślad na Strava/Endo? Głównie odcinek Tarnów - Rzeszów mnie interesuje, bo Kraków - Tarnów śmigam regularnie i wiem, że jak ktoś nie zna trasy to parę razy sobie zawróci, bo jest ślepo i trzeba się cofnąć, przejechać na drugą stronę, kawałek lokalną i znów jest serwisówka. Jeżdżę z Krk do domu pod Krosno i spróbowałbym jak się ociepli trochę innej trasy czyli nie przez Pilzno tylko przez Rzeszów.
  • 18
to jest odcinek pod zarządem GDDKiA?


@demoos: Najpewniej. Nie mam jednak żadnego formalnego pojęcia. Ogólnie jak się jedzie autostradą do Rzeszowa to widać dużo ładnych serwisówek, ale tak jak kolega @Rzeznik124 mówi - mają one to do siebie, że nie sa spójne.
ale czemu te serwisówki nie lecą ładnie, spójnie cały czas??!!


@Rivgen: Zapewne, żeby nie służyły jako alternatywne drogi dla samochodów (jedyne co nie byłoby zwykłą złośliwością). Ale w ramach EuroVelo4 mają do Tarnowa je ładnie połączyć.
@metaxy: hm, o tym nie pomyślałem jednak na pewno byłyby sposoby aby to wykluczyć czy ograniczyć. W razie wypadku czy blokady autostrady byłyby to idealne drogi ewakuacyjne dużo bezpieczniejsze niż zawracanie i jazda pod prąd całego korka z powodu wypadku jak to miało miejsce jakiś czas temu na A1
@metaxy: Oki ;) choć ja w tym roku jeszcze na rowerze nie siedziałem, także u mnie forma na początku zawszeee kiepsko. Jak termin mi podpasuje to dołączę choć chwilę.