Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wiedzieć czy zostałem oskubany czy wręcz przeciwnie przez pana Bodzia mechanika. Pacjent Honda Jazz 1.4 2004 rocznik. Usługi wykonane przez pana mechanika:
-wymiana świec zapłonowych (ze wszystkimi uszczelkami, smarami)
-regulacja zaworów
- wymiana żarówki mijania (założona firmy Osram) przy wymianie założenie nowych zaślepek i spinek
- Podłączenie do komputera
Za to wszystko zapłaciłem łącznie 750zł. Dużo czy mało, czy w sam raz ? Zapraszam do dyskusji
#motoryzacja
  • 28
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: mogą być uszczelki do świec pod pokrywę zaworów, w swojej Hondzie mam coś takiego (ale nie wymieniałem i nie przepuszczają). Nawet gdyby, koszt niewielki.
@hubcio12114: to posmarował pewnie smarem miedziowym żeby się łatwiej odkręciło. Koszt - 50 gr.
  • Odpowiedz
@hubcio12114: mniej więcej policzę:
Części:
- świece - 40-80 zł,
- żarówka - 15 zł, spinki - 5 zł,
Robocizna:
- 150-200 zł, za wszystko

To teraz sobie sam matematykę wykonaj.

Jeśli wymiana oleju + klocków z przodu z częściami za 350 zł to już nie jakiś dramat, chociaż ze 100 zł można zbić z tego.
@spizc: a zawory to jest godzina roboty samemu, mało skomplikowanej.
  • Odpowiedz
@hubcio12114: komplet swiec ngk to jakies 70-120 zlotych wymiana 50-100. Zarowka + wymiana 10-20 zlotych. Komputer od 50-100. Regulacja zaworow to nie wiem. Wiec nawet jakby byl #!$%@? wie jakim specjalista to wzial sporo za duzo. Mysle ze polowe tego powinien wziac.
  • Odpowiedz