Wpis z mikrobloga

Moja siostra organizuje w firmie stanowisko na sekretarkę i jedna Pani w CV napisała: biegłe poruszanie się w wyszukiwarkach i przeglądarkach internetowych.

Uważacie to za śmieszne czy nie? Bo ja uważam, że nie, myślę, że większość Pań po studiach oblałaby prosty test związany z przeglądarką-dodaj zakładkę, pokaż zapisane hasła, zainstaluj flasha, ustaw jako domyślną przeglądarkę itd.

#rekrutacja
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taratajcio: niby wydaje się, że to oczywistość i każdy potrafi, ale wiele ludzi na problem by złożyć sensowne zapytanie do wyszukiwarki, a o operatorach nawet nie słyszeli. Tak jak z Wordem, niby każdy coś napisze, ale jak trzeba dodać stopkę, to spora część po prostu nawali enterów.
  • Odpowiedz
@taratajcio: jeżeli nie ściemnia to jak dla mnie - zaleta. Coraz więcej stanowisk da się dziś obsadzić kimś kto potrafi szukać rozwiązań w internecie...
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire listy motywacyjne maja sens tylko gdy:
1. Praca jest na tyle dobra i interesująca, ze dla niektórych będzie rzeczywiście praca marzeń.
2. Oraz jest na tyle specjalistyczna, że kandydatów będzie niewielu, a co za tym idzie będą oni mieli wysoka szansę przyjecia W innym wypadku rządasz po prostu pisania steku bzdur I kłamstw przez desperatow którzy nigdzie indziej nie dostaną pracy
  • Odpowiedz
@taratajcio: Powiem tak, wbrew pozorom kożystanie z googla nie jest takie oczywiste. Zdziwił byś się ile dziewczyn po studiach w HR w roli head huntera w firmie IT (gdzie IT nie jest kosztem a produktem), wpisuje zamiast powiedzmy: "praca java senior warszawa", tylko leci całym zdaniem typu: "szukam pracy, jestem programistą pracujący w javie i mieszkam w warszawie".

Frazy wyszukiwań ofc przykładowe.
  • Odpowiedz
@Maglev

@taratajcio: Zależy co się za tym kryje, biegłe wyszukiwane dobrych informacji w internecie to też jakaś umiejętność.


Stary, nawet nie wiesz jaka. Uchodzę za eksperta/guru od #sap i #excel w firmie głównie dlatego, że umiem wklepać w google co nie działa. Poważnie.
  • Odpowiedz
  • 1
@januzi Flash player jest do gierek tylko? Połowa urzędów ma flasha na stronie, już pomijając sam fakt, że byla strona do kobferencja online działa na flashu.
  • Odpowiedz
@taratajcio: Może nie śmieszne, ale wprawiające w konsternację. Pytanie - miała do czynienia z ludźmi-parapetami, którzy nawet jak im się pokaże co i jak, to rzucają tekstem: "ok, ja mam swoje sposoby, ty swoje, daj mi popracować tak jak mi wygodnie", czy może stosowanie komend Google ma za nie wiadomo jak wielki atut? Takie kwestie można zweryfikować spokojnie na rozmowie, choć moim zdaniem ważniejsza jest postawa. Jeśli ktoś mało korzysta z
  • Odpowiedz
@MangoZjem: No i tu dochodzimy do smutnych wniosków, że jak komuś napisanie listu motywacyjnego zajmuje pare godzin to po prostu prezentuje sobą zbyt niski poziom abym w ogóle była zainteresowana współpracą.
@piwniczak: No i właśnie ludzi z pierwszego punktu szukałam i znalazłam. Nadal nie widzę w czym problem, jak się nie podobają warunki to szukasz dalej, tak działa wolny rynek. Do wege knajpy też wchodzisz i narzekasz że mięsa nie
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire ja nie szukam pracy i nie narzekam, próbuję dyskutować jak dorosły człowiek z dorosłym człowiekiem :) dla mnie takie wymaganie to czysty bezsens (żeby nie było, nie mam żadnych przeżyć traumatycznych z tym związanych, gdyż nigdy nic takiego nie pisałem), dla ciebie ewidentnie ma sens, więc jest pole do dyskusji
  • Odpowiedz
@taratajcio: nie ma w tym nic śmiesznego ani złego o ile faktycznie to zostanie zweryfikowane. wręcz bym powiedział, że można to uznać za jedną z podstawowych umiejętności na każdym stanowisku jakie ma związek z komputerami. aż mnie skręca jak ludzie zaraz po studiach nie potrafią najprostszych rzeczy znaleźć...
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: nikt nie posze listow motywacyjnych codziennie i jesli przyjdzie mu juz pisac, to chce chyba wypasc jak najlepiej. Ja swoj pierwszy (i ostatni na szczescie) list motywacyjny pisalam 4h milion razy sprawdzajac czy nie zrobilam literowki itd
  • Odpowiedz