Wpis z mikrobloga

Zarejestrowałem domenę .com w hekko.pl. Opłaciłem za rok z góry, wszystko elegancko. Po jakimś czasie dostaję maila z consultingservice.pl, że aby dokończyć rejestrację domeny muszę zweryfikować swojego maila klikając link. Przy okazji klikając ten link akceptuję ich Terms of Service, w których #!$%@? m.in. takimi zapisami:

"We may modify, add, or delete portions of this Registration Agreement at any time."

"The Company reserves the right to modify fees, surcharges, and renewal fees or to institute new fees at any time with 30 days’ notice, for any reason, at its sole discretion."

Może ja jestem dziwny, ale według mnie to trochę nie halo. Weryfikację adresu email jeszcze bym zrozumiał, ale czegoś takiego to już nie bardzo. Skontaktowałem się z consultingservice to odpisali, że:

"Firma Consulting Service Sp. z o.o. jest rejestratorem Państwa domeny. Domena xxx.com wymaga potwierdzenia linku weryfikacyjnego dot. dostępności do autoryzowanego adresu mailowego abonenta. Jest to podyktowane regulaminem domen globalnych ICANN i dotyczy wszystkich użytkowników korzystających z rozszerzeń domen globalnych."

Napisałem do hekko to odpowiedzieli, że:
"Rejestrator, w celu potwierdzenia zgodności danych ma prawo podjąć stosowne kroki w celu identyfikacji zgłaszającego np. potwierdzenie adresu e-mail".

Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim? Bo czuję jakby ktoś mnie ewidentnie w #!$%@? robił. Da się zarejestrować albo przenieść domenę .com do jakiejś poważnej firmy, która nie będzie wymagała ode mnie położenia głowy pod topór?

#hekko #webdev #hosting #serwery #domeny
  • 5