Wpis z mikrobloga

13 lat temu, 21 lutego 2005 roku w swoim warszawskim mieszkaniu, zginał tragicznie Zdzisław Beksiński - pochodzący z Sanoka wybitny fotograf, rysownik, rzeźbiarz, malarz i grafik. Dla wielu z nas jeden z największych polskich artystów wszech czasów, człowiek obdarzony niezwykłą inteligencją, ale i wyjątkowym poczuciem humoru, które kontrastowało z jego tajemniczą, mroczną sztuką.

Czego bym tu dziś nie napisał to i tak będzie to zbyt mało... Dlatego proszę, wspomnijmy dziś Pana Zdzisława, pamiętajmy o tym co nam zostawił, odwiedzajmy galerie jego prac - to najlepsze co możemy zrobić by kultywować pamięć o tym niezwykłym polskim artyście. Dziękuję. via Zdzisław Beksiński - Bez tytułu / Untitled.fb

______
"Rano lekkie zachmurzenie. Temperatura poniżej -1. Czuję się tak, że najchętniej wlazłbym powtórnie do łóżka. W nocy męczyła mnie zgaga, ładowałem się Manti i sodą, potem nad ranem rozbolała dość silnie głowa. Wczoraj wieczorem przyszła Danusia i jak zwykle przyniosła jakieś chrupiące ciasteczka i sernik, i winogrona, i mandarynki i tylko mandarynkom nie dałem rady, resztę po jej wyjściu wbiłem w siebie, gapiąc się na jakiś thriller, no a konsekwencje pojawiły się w nocy. Może jednak mimo wszystko uda mi się dziś skończyć obraz." - ostatni wpis z dziennika Mistrza.

#beksinski #malarstwo #oswiadczenie
ColdMary6100 - 13 lat temu, 21 lutego 2005 roku w swoim warszawskim mieszkaniu, zgina...

źródło: comment_OMRjNxYcMpANpcDvV2gb5SwZQU5JqKNg.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
Podobno to stek kłamstw, można znaleźć takie opinie wśród bliskich Tomasza.


@Elaviart: tak, też czytałem "Portret prawdziwy" Weissa... I raczej bym obstawiał, że to Weiss (kolega Beksy) próbował wybielić jego obraz. Tak jak pisze @RatKing - "ostatnia rodzina" jest udokumentowana znacznie solidniej niż Weiss próbuje to przedstawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RatKing: Dobrze, już nie będę. Przepraszam, że się podzieliłem swoim doświadczeniem, w którym koniecznie chcesz się dopatrzeć jakiejś sensacji, a o którym ja piszę, jak o przeżyciu czegoś "mrocznego", w kontekście znanej mi osoby.
  • Odpowiedz
znakomity artysta, ale wystawa jego prac pozamalarskich w Gdańsku, to profanowanie jego doskonałej twórczości na płótnie.
  • Odpowiedz
zawsze sobie o nim przypominam, gdy widzę autobus Autosanu


@GitLog: I na pewno zjeżdżasz do krawędzi jezdni albo nawet na pobocze, gdy widzisz jadąca na sygnale karetkę Mercedesu?
  • Odpowiedz
@RatKing: Myśle ze kolega @SinShop jest najprawdopodobniej z rodziny malarza (pochodził z Sanoka) lub pracuje w sanockim muzeum. Stad możliwość noclegu. Niepotrzebnie dorabiasz mu metkę szalonego fana :P
  • Odpowiedz