Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem ze swoim #ps4 wersja slim. Często rozłącza mi połączenie sieciowe.
Używałem po WiFi to potrafiło nawet na Netflixie się rozłączyć. Jeden pokój, odległość 2,5m. Wkurzyłem się, kupiłem kilka metrów skrętki i wcale lepiej nie jest. Cat 5e, nieekranowana. W czasie grania w #monsterhunter pojawia się komunikat, że kabel sieciowy odłączony. Konsola nie ruszana, kabel spokojnie sobie leży, router stoi na szafie w zasięgu wzroku. Więc na pewno kabel jest ok.

Konsola ma raptem 3 miesiące, więc jeszcze nie zarżnięta. Pytanie czy LAN i WiFi na jednej karcie sieciowej zrobione i jak coś się #!$%@?ło to hurtem? Czy powinienem wreszcie odesłać mojego #tplink TL-WR1043ND v1 na emeryturę? Ma wgrany #openwrt, żeby lepiej chodzić. Co ciekawe na PC po kablu wszystko działa OK.

Spotkaliście się z tym, żeby PS4 zamulało routery? Czy jest szalenie delikatne i mam #!$%@? ISP?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DiodakXP: a może ten tp-link się zwyczajnie restartuje? Masz zasilacz do niego na podmiankę? Odpal na kompie ping w świat (-l 1400 -t) i patrz co się dzieje jak Ci rozłączy konsolę.

w cmd wpisz:

ping -l 1400 -t auth.api.sonyentertainmentnetwork.com (u mnie czasy to ~3ms)

Zaloguj się na router sprawdź uptime.
  • Odpowiedz
@EstradaOrNada: Dzięki za odpowiedź. Uptime ponad 2 dni. Odpaliłem na kompie Realtime Graphs i siadłem do konsoli. W momencie rozłączenia na wykresie nie zauważyłem skoku obciążenia ani liczby połączeń. No i oczywiście się nie zrestartował.
Aczkolwiek statystyka pokazuje skok (peak) obciążenia do 0.92 a nawet do 1.01 co zgodnie z tym linkiem oznacza ponad 100% obciążenia routera.
Niby połączeń w okolicach 100 albo troszkę ponad (UDP+TCP) ale widać, że nie
  • Odpowiedz
@DiodakXP: oczywiście nie można obciążyć procesora ponad 100%. load avg - to wskaźnik, który pokazuje ile w ostatnim okresie czasu (wiem - okres czasu - ale chodzi o przedział) zadań oczekiwało na czas procesora. Ruch sieciowy a inne oprogramowanie to zupełnie inna bajka. Ok, możemy przyjąć, że jeżeli na maszynie jednoprocesorowej (jednordzeniowej) utrzymuje się load avg przez dłuższy czas > 1 to ta maszyna nie wyrabia. Ale nie musi to
  • Odpowiedz