Wpis z mikrobloga

aby zarezerwować hotel przez booking albo kupic bilet na samolot podają ze potrzebna jest karta kredytowa.
Nie mam kredytowej, więc jak ostatnio robiłem rezerwacje, to podałem nry z karty debetowej (podobno tez można)
No i udało sie zarezerwować. Przez system przeszło.
Ale dzisiaj dostałem telefon, że nie mogą ściągnąć pieniędzy z karty, i żebym im zrobił przelew.
W takim razie jak to w końcu jest? da sie użyc debetowej jak kredytowej czy nie?
W ustawieniach karty mam coś takiego jak transakcje internetowe i jest tam dość wysoka kwota.

Poza tym, jeśli by to działało, to skąd ja mam wiedziec czy oni sobie tam nie ściągną więcej. Na kredytowej robi sie dodatkowo jakaś autoryzacje? sms przychodzi czy coś?
#visa #mastercard #platnosci #booking #podroze #kartakredytowa
anty-fronda - aby zarezerwować hotel przez booking albo kupic bilet na samolot podają...

źródło: comment_BcK1mglFapeqUvUYFa77kTfXl1dyhfhf.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@anty-fronda Można użyć debetowej ale najwyraźniej nasz zbyt mało pieniędzy na koncie ))¯_(ツ)_/¯ Jakbyś miał pieniądze to by działało. Na kredytowej też trzeba mieć przyznany limit kredytowy więc nie jest tak zupełnie nielimitowana.

Mogą ściągnąć więcej z kredytowej, debetowej, każdej. Wtedy chargeback. Ale ogólnie nim słabiej weryfikują tym bardziej ryzykują że dostaniesz zwrot jak złożysz chargeback właśnie
  • Odpowiedz
@anty-fronda: powinna być kredytowa, bo wtedy firmy mają zabezpiecznie, że nawet jeśli masz 0 na koncie to i tak ściągną z ciebie kase, już nie chodzi o samo wynajęcie samochodu tylko np. za benzynę. tak przynajmniej było na islandii i ze względu na to założyliśmy kredytową na te kilka miesięcy, bo była też blokada za pełny bak.
ale jesli powiedzieli ci, ze możesz zrobić przelew to chyba wszystko spoko
  • Odpowiedz
@anty-fronda: ja ostatnio miałem w Mbanku że nie mogli ściągnąć z karty mimo że miałem środki i limity wysokie. Zależy to od sposobu pobierania przez hotel i niektóre transkacje są blokowane... Ja podałem inną kartę i im przeszło :p
  • Odpowiedz
  • 0
@anty-fronda No to bardzo dziwne że nie mogą ściągnąć. Ale cóż, jak możesz to zapłać jak chcą.
Warto dodać że transakcji przelewem nie zareklamujesz ani w banku ani w bookingu pewnie. Ciekawe czy booking dostanie od tego prowizje jaką tam zwykle pewnie dostaje.
  • Odpowiedz
@Dpdp: rezerwacja przez booking przeszła, więc beda im musieli zapłacić. sam booking juz chyba nie ma wglądu w to czy faktycznie klient zapłacił.

chyba pozostaje jedynie telefon do banku i zapytać jak to z tym jest
  • Odpowiedz
  • 2
@anty-fronda zadzwoń do swojego banku i zapytaj czy była taka transakcja i dlaczego została zablokowana. Mi tak blokowali rezerwacje w Hiszpanii, system uznawał że transakcja jest podejrzana.
  • Odpowiedz