Wpis z mikrobloga

@soltysek: Stara manga/anime DB to były praktycznie numery 1 w Japonii, a jednak też się zakończyły i przez długi czas nie było nic nowego poza grami, więc to nie takie proste.
@Shounen: ale kiedyś to kiedyś a teraz to teraz.
Anime nakręca hype a hype powoduje milionowe zyski z merchu czy gier (szczególnie mobilnych) no i w tle jest manga, która za darmo przecież nie jest a dzięki lekkiej rozbieżności względem serialu może skusić do kupna ¯\_(ツ)_/¯

TLDR KIEDYŚ TEŻ BYŁ HYPE ALE TERAZ JEST WIĘCEJ HAJSU
@DivusClaudius: OK, tylko pisałeś o sprzedaży, a najwyraźniej masz na myśli oglądalność odcinków? Ja za dowód mam choćby fakt, że manga DB jeszcze do niedawna była top 1 pod względem sprzedaży tomów (zanim dogonił ją One Piece).
@DivusClaudius: Oglądalność nieco spadła, ale przyznasz, że daleko temu do "bardzo słabo" (wciąż była bardzo wysoka, niektóre odcinki nadal były na 1 miejscu). Na Kanzenshuu nie ma danych dotyczących sprzedaży mangi, ale znalazłem inne źródło i wykres:

Since then, with the conclusion of popular serializations such as Dragon Ball (ended in 1995) and Slam Dunk (ended in 1996), circulation of Weekly Jump decreased rapidly.


Saga Buu to 1993-1995.

http://comipress.com/article/2007/05/06/1923.html
Pobierz Shounen - @DivusClaudius: Oglądalność nieco spadła, ale przyznasz, że daleko temu do ...
źródło: comment_U6huxjOi7h44SgeKdPKZXPKmCLdINyVy.jpg