Wpis z mikrobloga

@gwozdek: a tryb lotniczy, nie wyłącza wszystkich czynników, łącznie z GPS ;)?

Może i wytrzyma, na początku, ale z mojej perspektywy xiaomi mają strasznie szybką degradację baterii.. i po kilku miesiącach, max roku, będzie b. Ciężko...
@Talarkowy: no to tutaj juz mi cos ciezko powiedziec, mi6 jest raptem 9 miesiecy na rynku i wszyscy twierdza ze jak na flagowaca z bateria 3000mAh to trzyma zadziwiajaco dobrze.
Sam mialem mi4 i mi5 sporo czasu i nie odczuwalem takich akcji, tylko fakt ja nie korzystam ze spolecznosciowek 24/7, stad moze moje zaburzone postrzeganie tematu.

@gwozdek: r4x to chyba obecnie najbardziej energooszczedny i z najwieksza bateria sensowny telefon w
@PurpleHaze: moja jedyna społecznościowa, to wykop, nie mam konta na fb, Instagramie. Czasem czytam Twittera :)

Co ciekawe, że każdy xiaomi odżywa, po zainstalowaniu alternatywnego softu, ergo #!$%@? miui na śmietnik :) Co do baterii - ja nie neguję tego, jak bateria trzyma w testach, zaraz po premierze, a to, jak ta bateria trzyma po pół roku czy roku.

Najbardziej byłem zadowolony z Sony z1c.
Jakieś doświadczenia z aku w tym telefonie i gpsie?

Wytrzyma 10-12h ciągłej jazdy na endomondo.

A jak w trybie lotniczym?


@gwozdek: GPS na standardowych ustawieniach z MIUI działał słabo u mnie. Z tego powodu odblokowałem i rootowałem telefon. Po zmianach było OK.
Nie wiem jak z endo, oraz jak tego używasz, ale na wyłączonym ekranie powinien bez problemu sobie poradzić. Ja póki co nie miałem okazji tak długo z nim jeździć.
Natomiast jesli dla ciebie podstawa jest wlasnie endo i gps, to ja bym wywalal miui z miejsca i pakowal inny czysty soft w ktorym mozesz wylaczyc praktycznie wszystkie niepotrzebne moduly i smieci. Czasem cos w miui potrafi sie #!$%@? mulem i pomimo wlaczonego oszczedzania baterii itd sa z tym jazdy.


@PurpleHaze: z locusem, cz oruxmaps nie miałem problemów na miui. Ale za wczasu wyłączyłem oszczędzanie baterii dla tych apek i dałem
@bslawek musze kupic nowy telefon... wiec raczej w obrebie telefonu sie zamkne :) Aczkolwiek sprzet ciekawy. Poszukam przy okazji.

Natomiast reszcie jak zwykle dziekuje za "merytoryczne" odpowiedzi.

@Talarkowy czegos nowego sie nauczyl dzieki watkowi :)