Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirabelki i Mirki :)

..............................................................................................................................

Dzisiaj tylko jeden temat na wpis:
Kolejna edycja zdrapki "Pensja" w sprzedaży od 19 lutego

..............................................................................................................................

Kolejna edycja zdrapki "Pensja" w sprzedaży od 19 lutego

3 dni temu w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/30029865/wpis-kierowany-do-mirkow-obserwujacych-tag-wykopsk/ pisałem o swoim niezadowoleniu z faktu, że Totalizator Sportowy z dnia na dzień, bez przestrzegania terminów zawartych w regulaminie, zakończył sprzedaż zdrapki Pensja o numerze 402. Tym samym Totalizator w bardzo nieelegancki sposób nie dopuścił do tego żeby w sprzedaży znajdowało się kilka wersji zdrapki o tej samej nazwie. Zapewne wszystko działo się dlatego, że już jutro (19 lutego) do sprzedaży wchodzi kolejna wersja zdrapki "Pensja", oznaczona tym razem numerem 428. Nowa zdrapka będzie występować w kolorze czerwonym oraz żółtym. Na tę sytuację pozostaje powiedzieć: "wielka szkoda" gdyż poprzednia wersja była zdecydowanie lepsza pod względem możliwości wygrania nagród głównych.

Wracając jednak do tematu odnowionej "Pensji" i zostawiając zagrania nie fair za nami:

Cena odnowionej "Pensji" nie zmieniła się i wynosi 2 zł. Odnowiona zdrapka została wyprodukowana w identycznym nakładzie jak jej poprzedniczka - 15 000 000 sztuk. W sumie to nowa odsłona nie różni się niczym oprócz kolorów. Tabela wygranych jest identyczna jak w wersji z numerem 402:
W zdrapce tej przewidziano 12 nagród głównych, każda to 72 000 zł, odbiór nagrody głównej polega na systemie 36 wypłat co miesiąc, każda po 2 000 zł.
Oprócz nagród głównych przewidziano następujące nagrody niższych stopni:
180 x 800 zł
3 000 x 80 zł
37 500 x 40 zł
187 500 x 15 zł
225 000 x 10 zł
300 000 x 5 zł
525 000 x 4 zł
2 250 000 x 2 zł

Trochę matematyki:
Łączna cena losów przeznaczonych do sprzedaży stanowi kwotę 27.300.000 złotych. Wysokość kapitału przeznaczonego na wygrane pieniężne wynosi 15.910.500 złotych, co stanowi 58,28% łącznej ceny losów przeznaczonych do sprzedaży.

Moja opinia:
W zdrapce "Pensja" nagroda główna to 72 000 zł. Lepsza od niej, biorąc pod uwagę nagrodę główną, jest obecnie tylko zdrapka "Super 7" w której do wygrania jest 77 777 zł. Ale jeżeli popatrzymy na nakład i ilość nagród głównych to znowu musimy pomyśleć nad tym czy interesują nas większe pieniądze, oznacza to, że są one także trudniejsze do zdobycia, czy zadowolimy się np. kwotą 40 000 zł w zdrapce "Deszcz Pieniędzy". Obecnie szanse na nagrodę główną w zdrapce "Pensja" to 1:1 250 000, natomiast w zdrapce"Deszcz Pieniędzy" wynoszą one około 1:67 689. Zdrapkę "Pensja" ratuje jedynie fakt, że zdrapka nie jest jeszcze przebrana, a zatem wszystkie nagrody są nadal do wydrapania, i nie musimy patrzeć na to czy przedział, który kupiliśmy został już wyczyszczony z głównych. Natomiast w zdrapce "Deszcz Pieniędzy" należy koniecznie zwrócić uwagę na to by nie brać już wersji niebieskiej bo tam już wszystkie główne zostały wydrapane. Po więcej takich szczegółów dotyczących zdrapek zapraszam oczywiście tradycyjnie do Arkusza Zdrapkowego link ----> https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

Zdjęcie czerwonej wersji zdrapki "Pensja" umieściłem jako obrazek do tego wpisu.

..............................................................................................................................

Tradycyjnie odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Najlepsze Życzenia".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Serduszko" jeżeli interesuje nas kwota 14 000 zł, jeżeli jednak zadowolimy się kwotą 1 500 zł to polecam wybierać zdrapkę "Wypłata".

- 2 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Deszcz Pieniędzy". Koniecznie w kolorze czerwonym z numerem paczki jak podałem w Arkuszu Zdrapkowym.
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Jeżeli celujemy w duże pieniądze to polecam poczekać do 19 lutego, startuje wtedy opisana wcześniej nowa wersja zdrapki "Pensja", jeżeli jednak zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki".

- 3 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "WinGO".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - odradzam zakup zdrapek za 3 zł.

- 5 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Ekstra Pensja".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Lotto Ekstraklasa".

- 10 zł -
- Niezależnie od tego czy patrzymy na numer paczki czy nie - Polecam zdrapkę "Mega Pensja".

- 20 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Giga Życie", kupujemy wersję z zielonymi detalami, która wygląda tak: http://forumlotto.pl/download/file.php?id=12294
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Szybki Milion".

Ogólna opinia:
Obecnie sytuacja w zdrapkach jest średnia. W dłuższym okresie nic nie daje nam szacunkowego wyjścia na "+". Najlepsza zdrapka do zakupu na ten moment to "Ekstra Pensja" w cenie 5 zł, ale kupując jej spore ilości i tak nigdy nie wyjdziemy z dodatnim saldem pomimo wygrania 196 000 zł. Wg mnie powinniśmy się na razie wstrzymać ze zdrapkowymi szaleństwami i kupić sobie najwyżej jakąś zdrapkę do obiadu i poczekać aż inni wyzbierają puste losy i zwiększą nasze szanse na główną.
Jeszcze jedna uwaga co do obecnej "Ekstra Pensji". 22 lutego do sprzedaży wejdzie kolejna edycja zdrapki "Ekstra Pensja". Oznacza to, że przez jakiś czas jednocześnie w sprzedaży znajdować się będą 2 wersje numeryczne, jedna z numerem 401 i druga z numerem 429. Jednak kolorów zdrapek będzie aż 4! Zdrapki "Ekstra Pensja" będą występować w kolorach: zielonym, różowym, morskim i jeszcze jakimś którego jeszcze nie poznałem. Sytuacja ta oznacza, że nawet najlepsza obecnie do zakupu "Ekstra Pensja" będzie trudniejsza do znalezienia bo sprzedawcy najpewniej schowają stare wersje i do sprzedaży wydadzą nowe, które nie są w obecnej chwili tak ciekawe jak wersja stara. Kierując się szukaniem "Ekstra Pensji" zwróćcie uwagę by po 22 lutego kupować odpowiednie wersje różowe i zielone! Kupowanie nowych "Ekstra Pensji" będzie najgorszą opcją ze wszystkich zdrapek za 5 zł.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_EXlV1idK8IOs0Gdo6dQzqv1cIy5SXTW4.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zdecydowałem się na zakup 8 zdrapek wielkanocna gra w VII oddziale totalizatora w Bydgoszczy i inwestując 40 zł wyciągnąłem 30 czyli jestem 10 zł w plecy. Myślę że spróbuję zakupić tę zdrapkę raz jeszcze i zobaczymy co będzie ;) jako ciekawostka powiem że tylko na jednej zdrapce miałem 25 zł ;)
  • Odpowiedz