Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, dokonalem zakupu sluchawek RHA ma750 wireless, wczoraj graly idealnie. Rozladowalem je. Naladowalem dzisiaj rano. Sluchawki zaczely szumiec, szum jest slyszalny tylko gdy sluchawki sa sparowane i gra muzyka. Szum jest jednostajny i niezalezny od glosnosci odtwarzania. Wystepuje przy 0% glosnosci jak i jest delikatnie slyszalny przy 40%, powyzej muzyka go po prostu zaglusza poza wyjatkami gdy track naturalnie sie wycisza. Po wlaczeniu przycisku pauzy szum ustaje po jakis 2-3 sekundach charakterystycznym 'pyk'. Po wlaczeniu przycisku play szum jest slyszalny od razu. Wczoraj jak i testujac sluchawki w sklepie przed zakupem nie doswiadczylem czegos takiego. Sluchawki sprawdzalem na 3 roznych urzadzeniach bluetooth i wszedzie wystepuje ten problem wiec to nie wina odtwarzacza.

Czy tego rodzaju zaklocenia powinny wystepowac w sluchawkach takiej klasy? Czy takie zachowanie moge reklamowac? Nie powiem, szum jest dla mnie irytujacy i jestem niezle wkurzony.

#sluchawki #audio #rha #audiofile
  • 5
@Kimeey: na jakich urządzeniach testowałes? Jeśli na laptopie tak szumi, to przestaw go żeby korzystał ze swojego mikrofonu po podłączeniu słuchawek. Możesz tez sprawdzić czy defaultowo korzystasz z kodeka aptX.
@Kimeey: Hmmm nie mam lepszych pomysłów, sprawdził bym opcję z mikrofonem na laptopie. Telefony teoretycznie powinny sobie same ogarnąć mikrofon, ale słyszałem, że kiedyś były z tym problemy na androidzie.