Wpis z mikrobloga

#niedocenianefilmy część 4. -"Człowiek Scyzoryk" (Swiss Army Man)

Trochę nie dziwi mnie tak niska ocena na filmwebie, bo to taki film z serii "polubisz lub znienawidzisz". Ja należę do tej pierwszej grupy.

Fabułę można poznać w opisie filmu i lepiej nic więcej nie wiedzieć na jej temat. Swiss Army Man nie zaskakuje bowiem wyłącznie swoim surrealizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°). To mocno popieprzony film również pod względem fabuły. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Hmm, zastanawiam się jak zachęcić do obejrzenia niczego nie spoilerując zarazem... To naprawdę dziwny i zwariowany film. Ciężko byłoby go przypisać do jakiegokolwiek gatunku. Ciężko byłoby też określić o czym dokładnie jest. To taki misz-masz wszystkiego i niczego, to taki mały potworek Frankensteina... który o dziwo naprawdę daje satysfakcję z oglądania.

Film szczególnie polecam osobom, które nie boją się kinowych eksperymentów, a po seansie lubią pogrążyć się w zadumie z myślą - "co ja właściwie przed chwilą obejrzałem?" Na filmwebie ocena 6,9/10 i u mnie 8/10.

#film #filmnawieczor #kino #swissarmyman #niedocenianefilmy #waropoleca
waro - #niedocenianefilmy część 4. -"Człowiek Scyzoryk" (Swiss Army Man)

Trochę ni...

źródło: comment_IAam6rgawqiz9vdxKLhm0SGovGR0Remj.jpg

Pobierz

Jak oceniasz "swiss army man"?

  • Arcydzieło 7.1% (6)
  • Rewelacja 15.3% (13)
  • Bardzo dobry 20.0% (17)
  • Dobry 12.9% (11)
  • Średni 8.2% (7)
  • Słaby 4.7% (4)
  • Bardzo słaby 1.2% (1)
  • Gniot 9.4% (8)
  • Jeszcze nie widziałem/-am 15.3% (13)
  • Nie interesuje mnie 5.9% (5)

Oddanych głosów: 85

  • 5
  • Odpowiedz
@waro: Ten film to istne cudo. W zależności od nastroju można przy nim płakać jak dziecko lub śmiać się jak obłąkany, gdyż produkcja genialnie zahacza i balansuje na całym spektrum ludzkich odczuć.
  • Odpowiedz