Wpis z mikrobloga

jakis polecany fizjo w #lublin to jest? i w ogóle co sądzicie... od kilku lat mam problem z odcinkiem lędźwiowym, kiedyś mi wszedł okropny ból, po tygodniu wróciło do normy, ale przez te lata ten ból tam zawsze był jak się wygialem. od 2 miesięcy ganiam na siłkę i o ile jakos nie pogarsza się (no może teraz trochę czuję lędźwiowy jak jeżdżę autem dłużej, wcześniej tego nie było) o tyle poprawy też nie ma. chciałbym skonsultować to z kimś mądrym czy czasem krzywdy sobie nie robię. nie wiem tylko czy taki fizjoterapeuta coś wymyśli bez jakichś prześwietleń? a może ortopeda? wydaje mi się, że ten strzał w kręgosłupie kiedyś spowodowany był jego mocnym przeciążeniem i obawiam się że to może być po prostu dysk? ogólnie w normalnym funkcjonowaniu nie przeszkadza mi nic i nie mam uciążliwych bóli, ale to nie jest tak, że mam kręgosłup w pełni zdrowy.
#silownia
  • 9
  • Odpowiedz
@Ricky_Spanish: tłukłem się trochę miedzy różnymi fizjoterapeutami, wszyscy na NFZ i wszyscy byli równie #!$%@?, aż na sam koniec zabiegów (no a jakby inaczej) trafił mi się gość w zastępstwie, który nie dość że powalił mnie wiedzą to i z wielką lekkością zakładał różne skomplikowane dźwignie, miałem wrażenie, że jakby zamknął oczy to i tak dałby radę. Kamil Prokop, byłem na NFZ ale z tego co wiem to i prywatnie gdzieś
  • Odpowiedz
@ZiuZiak: @Jogii: @JuneJohn: ej, tylko czekajcie, bo ja nie liczę na żadne terapie, tylko chcę jakiejś sensownej diagnozy. mieszkam za granicą, będę w Polsce i pomyślałem że po prostu zasięgnę porady prywatnie i jeśli specjalista uzna, że moja niewielka dolegliwość może się pogłębić, to albo da wskazówki co robić, żeby do tego nie doszło, albo zaleci głębsze zbadanie sprawy, wtedy będę to robił już u siebie, na miejscu z
  • Odpowiedz
@Ricky_Spanish ten gość oprócz fizjoterapii po zabiegach poświęcił mi trochę czasu na wytłumaczenie jak żyć z dyskopatią, pokazał ćwiczenia domowe i jakieś inne fajne rady, oczywiście powinieneś zabrać do niego przynajmniej rtg a najlepiej opis z rezonansu albo tomografii. Natomiast jeśli chodzi o lekarza to chodziłem do dr Zaborka, raczej konkretny i bezpośredni gość.
A i jeszcze jeśli chodzi o fizjoterapeutow to na głębokiej jest podobno bardzo dobry fizjo sportowy, chciałem się
  • Odpowiedz