Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #film mam pytanie odnośnie jednej z moich ulubionych pozycji w gatunku , mianowicie Alive Dramat w Andach, a w zasadzie do realnej sytuacji
Otóż dlaczego na Boga ci prawdziwi rozbitkowie nie rozpalili ognia używając sztucznych tworzyw z samolotu i generując tym samym czarnego dymu, co znacznie zwiększyło by ich szanse.
Fajki palili non stop, palili jakieś znicze, kaganki, pod koniec rozpalili nawet w kadłubie małe ognisko.
Wysokość i mała zawartość tlenu (?), no ok ale zapalniczki działały; opał (?) no masa tekstyliów z wnętrza, wiatry na zewnątrz, można się było osłonić.
Kurde widziałem ten film kilka razy, zawsze z emocjami ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wiem, że jest bardzo wierną realizacją prawdziwych wydarzeń, ale za każdym razem zachodzę w głowę czemu na nie kopcili ile fabryka dała, szczególnie na początku jak widywali szukające ich samoloty...

#pytanie #katastrofa #amerykapoludniowa
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrolWlosowzNosa: filmu nie widziałem, ale te materiały powinny być raczej ciężkie do palenia ze względów bezpieczeństwa. Obecnie standardem są materiały które zapalone gasną prawie od razu, musieliby używać czegoś innego w ramach paliwa by podtrzymać ogień