Wpis z mikrobloga

@januszjanusz01 miałem podobny problem idź do kasy sądu wpłac podana kwota jeżeli termin rozprawy już masz wyznaczony to będziesz musiał iść na rozprawę tam sędzia odstąpi od wsadzenia cię do puchy i po problemie i koniecznie weź awaryjne ksero dowodu wpłaty bo w dokumentach może zginąć ;)
@placken cala kwote wplacic czy ta podana ? Mialem za 4 k 120 h. I pisze takie cos : 'jednoczesnie sad zobowiazuje do wykonania 15 godzin zaleglych prac spolecznie uzytecznych za grzywne 400 zl ze sprawy xxx pod rygorem orzeczenia kary pozbawienia wolnosci'. I nie wiem czy chodzi aby wplacic 400 zl czy pomylili sie i 0 nie dali ...
@januszjanusz01 to zależy jeżeli odpracowales już część to istnieje duże prawdopodobieństwo że te 15h wycenili ci na 400zl poza tym dostając to wezwanie sąd zabowiazazal cię do wpłaty 400zl nie 4000 tylko pamiętaj to pismo musisz zachować razem.z dowodem wpłaty to jest twoje ubezpieczenie ;)
@januszjanusz01 właśnie i na tym cały trick polega bo sąd toczy postępowanie że nie wywiazsles się z kary czyli ani nie zapłaciłeś grzywny ani jej nie odpracowales teraz wygląda to w ten sposób że sąd jeżeli dojdzie do rozprawy a napewno dojdzie będzie ci kazał ten wyrok odsiedzieć wpłacając resztę tej kwoty unikniesz kary i sąd odstąpi od wykonywania wyroku
@smyq88 ja też nie miałem kwoty do zapłacenia tylko z racji nie wywiazania się z prac społecznych dostałem wezwanie do sądu na sprawę i na tydzień przed rozprawą wpłaciłem w kasie sądu później poprosiłem o załączenie dowodu wpłaty do akt ksero miałem kserowke dowodu wpłaty miałem ze sobą poszedłem do sądu w wyznaczonym terminie sędzia zapytal mnie czy uregulowałem grzywną odpowiedziałem że tak i było po sprawie w przypadku gdybym tego nie