Wpis z mikrobloga

@mar_joz: tak, przecież musisz to i tak później obrócić przynajmniej do wyrównania tego co teraz jest na spodzie. W ogóle czemu to równasz (prostopadłości względem przyspawanego obiektu co trzymasz go w imadle? bo jeśli tak, to na nim robiłbym prostopadłość, a podstawę obrabiał zgrubnie przed spawaniem oraz jej spód po spawaniu)
@betonowecukierki tak właśnie robię. Pytam tylko o usztywnienie wszystkiego co w powietrzu żeby nie grechotalo. Nie pierwszy raz tak robimy i jest ok, tylko liczę, że może ktoś ma jakiś inny pomysł :)
@mar_joz: Robienie czegoś takiego na DMU Monoblock to trochę przerost formy ale ok. Faktycznie ujowy detal do obróbki. Ja bym raczej to podzielił i tą spawaną blachę na płasko obrabiał po uprzednim ustawieniu do tej powierzchni zabielonej co trzymasz w imadle. Wiotkie to, pewnie całość drży i trzeba mocno redukować Ap i posuwy.
@DahofromRio już dawno po robocie. Zostawiłem, druga sztukę lustrzana na ukończeniu puściłem trzy razy, trochę bardziej zadrżało ale wymiar prawie idealnie :)
Spoleruje się i będzie cacy