Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zadać takie nietypowe pytanie. Często rozmyślam nad pewnym sprawami, o których ludzie nie chcieliby myśleć, chcieliby uniknąć, wymazać... Przed odpowiedzią dobrze się zastanów. Pytanie to CZEGO TY SIĘ BOISZ I CHCIAŁABYŚ / CHCIAŁBYŚ UNIKNĄĆ W SWOIM ŻYCIU?
Ja się cholernie boję i chciałbym uniknąć więzienia. Może wydawać się to dziwne ale tak, tego się obawiam i nie chciałbym tam trafić.
Jestem czysty ale gdzieś tam w tyle głowy jest ta obawa.
Spotkałem się z ludźmi, którzy chętnie z dnia na dzień poszliby do więzienia jeśli dostaliby 200K PLN za 1-2 lata siedzenia. Często są to ludzie, którzy się nie zastanowią.
Fajnie jest dostać duże pieniądze (pojęcie względne) ale spójrzmy z drugiej strony.
Trafiasz z dnia na dzień do więzienia i co? Pustka, szarość, 0 prywatności, znęcanie się psychiczne, utrata najbliższych bo nie możesz ich widzieć na co dzień, życie w brudzie, brak informacji co się dzieje na świecie, hierarcha, zepsuta psychika.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że jeśli masz bardzo przywiązanego do siebie zwierzaka a ty znikasz z dnia nadzień to jest tylko jedno wielkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)(,) u niego.
Wolność jest bezcenna i nie można jest sprzedać.
Także chciałbym usłyszeć, poczytać Wasze odpowiedzi na wyżej postawione pytanie.
Pozdrawiam
#przemyslenia #gorzkiezale #zycia #psychologi #wiezienie #wolnosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 9
  • Odpowiedz
Boje się że przez używki albo lenistwo zgłupieje i nawet nie będę tego świadomy, coś jakby stracić inteligencję, kto oglądał odyseję kosmiczna ten wie.

Noi jeszce kalafiory na uszach
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo ty nie potrafisz potraktować tych 1-2 lat siedzenia w celi jako pracy wykonanej ku temu by mieć te 200k golda. To bardzo powolna, ale pewna i skuteczna kasa, której nie zarobili by w 1-2 lata w ramach normalnej pracy. Wolność do pracy polega m.in. na tym, że można sobie ją dobrać samemu, jak pasuje, na tyle, na ile to jest możliwe. Skoro ktoś daje taką pozornie bezwysiłkową formę
  • Odpowiedz