Wpis z mikrobloga

@yelas: Seb-Kar (nazwa nie wzbudza zaufania, wiem xD ) koło Dęblina. Mogę polecić, zrobione przyzwoicie w spoko pieniądzach. Ciężko mi było ocenić skrzynię przed wymianą bo to moje pierwsze auto z automatem ale po wymianie zdecydowanie sprawniej zmienia biegi, ciszej pracuje i spalanie na trasie spadło dość znacznie.

@StormRider: Olej nigdy nie był wymieniany. Profilaktycznie to zrobiłem. A dynamiczna dlatego, że statyczna na pierwszą wymianę wydaje mi się średnio trafionym
@andrzejcebula_reload: Ogólnie dynamiczna wymiana przy 160k nalotu to jest jakieś ryzyko, ale mniejsze niż dobre 100k dalej. Bezpieczniej jednak jest wymienić ze dwa razy statycznie w przypadku kiedy nie znamy historii wymian (lub jej po prostu nie ma). Nie wiem jak Alfa, ale BMW skrznię traktuje jak część zamienną i oleju po prostu w ASO Ci nie wymienią. Później przy przebiegach 200k+ ludzie robią dynamiczną wymianę i płacz, że coś się
@StormRider: znam temat, długo sie wgryzałem zanim sie zdecydowałem. Zacząć należy od tego, że Alfa (oraz wiele innych) ma gówno do gadania w zakresie serwisowania skrzyni bo to nie ich skrzynia tylko AISINa. A już AISIn jak najbardziej wymianę zaleca.

Opiłków nie było, spalenizną nie śmierdziało więc olej nie był jeszcze w tak tragicznym stanie. Sama skrzynia również pracowała bez większych zastrzeżeń. Problemy się pewnie robią gdy skrzynia zaczyna dokonywać żywota
@StormRider Mireczku rozwiń temat proszę jakiego typu problemy mogą się pojawić po dynamicznej wymianie gdy skrzynia ma ponad 200k nalotu i nie znamy historii wymian. Masz jakieś doświadczenia?