Wpis z mikrobloga

Mircy, ostatnio szukałem telefonu za ~600zł, teraz, dla innego ziomka szukam czegoś nieco droższego. Żeby było śmieszniej, to jego pierwszy smartfon, dinozaur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałem nad P10lite, bo lubię ten telefon. Przeszło mi ich parę przez ręce, i uważam, że za 900zł to całkiem spoko opcja - przy czym budżet nie jest ustalony sztywno. Niemniej wychodzę z założenia, że lepiej wydać 1000zł i zmienić telefon za 2 lata, niż dwa razy tyle i potem płakać jak padnie poza gwarancją. Oczywiście, jak ktoś korzysta z funkcji (np super aparatu), które ma droższy model, albo sympatyzuje z daną marką to jak najbardziej to rozumiem, jednak tutaj nie ma takich wytycznych. Ot, aparat ma robić znośne fotki, a telefon ma się nie rozpaść od normalnego użytkowania (np wyginając się w banana jak Z1). Na pewno będzie noszony w jakiejś gumce. Co byście wybrali ~1000, ewentualnie trochę droższego? Na pewno z polskiej dystrybucji. Myślałem jeszcze nad jakimś LG G4, czymś w tym stylu. P10lite można kupić za 9 stówek i to też jest jakiś plus, ale też minęło trochę czasu od premiery. Jakieś sugestie, propozycje?
#android #telefony #smartfon #kiciochpyta #huawei #technologia
  • 30
  • Odpowiedz
@jaywalker miałem Honora 7, który jest takim lepszym P8.

Jakbym miał wybierać to wolałbym P10 lite, głównie ze względu na Nougata, którego ma teraz i Oreo, które dostanie (a P8 gnije na marshmallow).

Do tego 2x więcej pamięci wewnętrznej i czytnik linii papilarnych.

Płynność i szybkość działania też będzie l lepsza, nawet pomimo, że na pierwszy rzut oka ona Kiriny są bardzo zbliżone pod względem mocy.
  • Odpowiedz
@frogfoot: Mmm w tym aspekcie się z Tobą zgodzę. To też kwestia kto czego oczekuje. Aczkolwiek jeżeli Mirek ma ładować hajsy w P10L a P9 to wiadomo. Byleby nie miny typu xiaomi xD
  • Odpowiedz
@czyznaszmnie: Xiaomi mi się podoba, ale mi6, który strzela sobie w stopę brakiem mini jacka. Ten mi a1 niby fajny, ale jakiś taki nijaki + jak tak porównuję, to bardziej mi się podobają fotki z P10Lite. A jedyne w sumie co mogłoby mieć znaczenie dla tamtego ziomka to fotki, bo jest psiarzem i czasem na spacerze by sobie jakieś foto strzelił... Ale też w sumie dla niego dobre fotki to będzie
  • Odpowiedz
Ten P Smart wygląda ciekawie, ale to też już kawał ekranu, myślę że takie 5,2 będzie optymalne.


@Odczuwam_Dysonans tam jest ekran 18:9.

Pomimo przekątnej 5,6" to na szerokość będzie identyczny, jak P10 lite i tylko trochę dłuższy.

Dodatkowo P Smart startuje z oreo i dostanie w przyszłości androida P.
Natomiast P10 lite już żadnego dużego updejta nie dostanie.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: w mi6 jest przejściówka na minijack z usb C, więc spoko można używać. Jedynie ładować i słuchać nie można naraz, ale na to też chinczyki mają sposób. Ja mam słuchawki na blutuf, więc mi nie robi różnicy:) ja mam gwarancję Allianz i mam nadzieję z niej nigdy nie skorzystać :)
  • Odpowiedz
@frogfoot: widziałem, że ma nietypową rozdzielczość, ale teraz dopiero widzę, że wyszedł naście dni temu. Ta sama półka, co P10 lite, także chyba można go traktować jako następce. Aparat bez szału, ale znośny, pomyślę o nim, cena też OK, chociaż blisko P9
@czyznaszmnie: wiem wiem, przelotka rozwiązuje problem, ale zapomnij przelotki i nie posłuchasz. Mnie by to wkurzało, ale może bym się zastanawiał, jemu raczej się nie spodoba, że musi
  • Odpowiedz
@ekumen: e nie, żadnych takich ciężkich toporów ;). Z resztą z doświadczenia powiem, że obudowa może być pancerna, a raz upadnie na ekran i pójdzie. Plus do tego to pewnie ciężko o support. Myślę, że poszperam za tym P Smartem.
  • Odpowiedz
@ekumen: hmm... sam nie wiem, procesor szału nie robi, gorilla glass 3, gdzie takie P9 w podobnej cenie ma gorilla glass 4... No i ponad 200g już się czuje w kieszeni. Na xda nic o nim nie ma, więc raczej wsparcia nieoficjalnego też nie będzie... No nie wiem, nie mówię że jest zły, ale raczej bez sensu dla gościa, który w pracy będzie go używał tylko na przerwach ;)
  • Odpowiedz