Wpis z mikrobloga

Mircy, ostatnio szukałem telefonu za ~600zł, teraz, dla innego ziomka szukam czegoś nieco droższego. Żeby było śmieszniej, to jego pierwszy smartfon, dinozaur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałem nad P10lite, bo lubię ten telefon. Przeszło mi ich parę przez ręce, i uważam, że za 900zł to całkiem spoko opcja - przy czym budżet nie jest ustalony sztywno. Niemniej wychodzę z założenia, że lepiej wydać 1000zł i zmienić telefon za 2 lata, niż dwa razy tyle i potem płakać jak padnie poza gwarancją. Oczywiście, jak ktoś korzysta z funkcji (np super aparatu), które ma droższy model, albo sympatyzuje z daną marką to jak najbardziej to rozumiem, jednak tutaj nie ma takich wytycznych. Ot, aparat ma robić znośne fotki, a telefon ma się nie rozpaść od normalnego użytkowania (np wyginając się w banana jak Z1). Na pewno będzie noszony w jakiejś gumce. Co byście wybrali ~1000, ewentualnie trochę droższego? Na pewno z polskiej dystrybucji. Myślałem jeszcze nad jakimś LG G4, czymś w tym stylu. P10lite można kupić za 9 stówek i to też jest jakiś plus, ale też minęło trochę czasu od premiery. Jakieś sugestie, propozycje?
#android #telefony #smartfon #kiciochpyta #huawei #technologia
  • 30
  • Odpowiedz
@Szymcio38: @Odczuwam_Dysonans:

Huawei>Xiaomi

Co do wyboru to nie bierz niczego z lite. Nie i #!$%@?. Jak nie ma hajsu na pełną "Pe" to kup poprzednią wersję lub jeszcze poprzednią jeżeli jest duże parcie ale nigdy lite'ów. Jak nie stricte Huawei to Honory bo są tańszym odpowiednikiem flagowców.
  • Odpowiedz
@jaywalker: z pięciu znajomych ma p9/p10 lite i póki co bez awarii :). Honory bez problemu z gwarancją i kupnem? Myślałem nad "pełnym" P10, ale to już 1600+. Też jakoś mimo wszystko bardziej ufam Huaweiowi/Honorowi. Nie bać się Kirina w Honorach? Wiem wiem, w lite 2017 też jest i w sumie mam taki w domu u chłopaka siostry i nie narzeka, szczególnie że kupił już z rok temu za 900coś.
@
  • Odpowiedz
problemów nie mam osobiście używam redmi 4a dorwany za 500 pln + moj różowy używa redmi note 5, ale generalnie uważam ze kazdy xiaomi sprawdza sie lepiej niż dowolny Huawei z serii lite, uzywalem p8lite który miał po kilku miesiącach spore problemy z softem + przegrzewał sie , poza tym MIUI z xiaomi ma lepsze wsparcie praktycznie teraz wszedzie dorwiesz, szukaj wersji global, ja kupiłem na allegro z polska gwarancja
  • Odpowiedz
@Dox3l: tam będzie w zasadzie tylko mess, fb, ewentualnie #mojwykopnaandroida (wolę niż oficjalną). Jego siostra i chłopak mojej mają te p10tki lite i po ok roku zwiech nie stwierdzono (z tymi dwoma jakby się coś działo to bym od razu wiedział), ale jak tak mówisz, to może coś w tym jest.
@Szymcio38: redmi note 5 właśnie ostatnio kumpel kupił i w sumie nie narzeka. Tylko że temu ziomkowi wisi, czy
  • Odpowiedz
@jaywalker: okej, to jeszcze poszperam, ale chyba skłaniam się ku "pełnemu" P9 w tym momencie. Chociaż pomyślę też nad dziesiątką, niby drożej, ale bardzo mi się podobał ten telefon.. A widzę, że P9 ~1200, P10 za 1600 można już dorwać, co jest super ceną, myślałem że bardziej 1800... Może się skusi? :D
  • Odpowiedz
Co do wyboru to nie bierz niczego z lite. Nie i #!$%@?. Jak nie ma hajsu na pełną "Pe" to kup poprzednią wersję lub jeszcze poprzednią jeżeli jest duże parcie ale nigdy lite'ów.


@jaywalker #!$%@? głupot.

Oddać tym tokiem rozumowania, to powinien kupić P8, zamiast P10 lite xD
  • Odpowiedz