Wpis z mikrobloga

#ukraina #banderowcy
Proszę, pomóżcie. Jak wytłumaczyć sprawnie Ukraińcom, że Bandera był zbrodniarzem?

Ich argumenty:
1) Wszystko można robić (w tym wieszanie ludzi na drucie kolczastym) w celu odzyskania niepodległości - cel uświęca środki.
2) Większość zbrodni (mordowanie dzieci itp.) to kłamstwa propagandy polskiej i rosyjskiej.

Pokazałem im listę zbrodni ze źródłem poniżej (publikacja naukowa), ale powiedzieli, że to polska publikacja naukowa, więc się nie liczy. Dyskusja jest bezcelowa, czy jednak jest jakiś sposób, żeby ich zażyć?
  • 21
@WedrowiecAtte: Punktem pierwszym różnimy się od Rosjan i Ukraińców, nigdy nie akceptowaliśmy skrajnego okrucieństwa i zawsze był to u nas margines, chociaż niestety też się czasem zdarzał. To po prostu kwestia moralności.

Ci Ukraińcy którzy nie negują ukraińskich zbrodni twierdzą, że Bandera o nich nie wiedział i wcale nie wydał rozkazu mordowania, więc nawet jak im udowodnisz, że do zbrodni jednak doszło to i tak będą go dalej w ten sposób
@GeraltRedhammer: @KolejnyWykopowyJanusz: z tego co pisał Motyka wygląda to na samowolę dowódców z Wołynia zaakceptowaną po fakcie przez Szuchewycza. W teorii kobiety i dzieci miały być całkowicie bezpieczne w województwie lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim, a mężczyźni zabijani tylko wtedy gdyby ludnośc polska sama nie chciała opuścić tych terenów. Wyszło inaczej. Zapalnikiem ( Parośla to luty 43 przed eskalacją na Wołyniu). były plotki wśród Ukraińców w 1942 że Polacy mordują Ukraińców
@Smieszek_Poza_Kontrolo: Czytałem Konecznego, szanuję.
@dertom: Nie zmieniać świata, a odnaleźć porozumienie. W końcu mieszkamy razem w jednym mieszkaniu, mieście, kraju, więc warto się dogadywać.

My też niby gloryfikujemy Napoleona (czyli człowieka wszędzie poza Polską uważanego za Hitlera v0.5), ale większość z nas nie dało by się za niego pokrajać, a oni są wielce zaskoczeni teraz, że Duda podpisał, bo przecież dla nich Bandera to bohater. Lol.
To z ostracyzmem to dobre, zgadzam się, serio, ale "#!$%@? im" brzmi słabo.

Spójrzże - dlatego, że oni gloryfikują człowieka, który bił dzieci rozgrzanymi prętami ja mam im #!$%@?ć? Zajebisty plan, bulwo. Na pewno zaraz jak wstaną powiedzą - "och, rzeczywiście, popełniliśmy lapsus."
W końcu mieszkamy razem w jednym mieszkaniu,


@WedrowiecAtte: podejdź ich od tej oficjalnej ukraińskiej wersji o 40 tys zabitych Polaków i pokaż wyniki ekshumacji wskazujące na mord ze szczególnym okrucieństwem jak przy uboju trzody. Zapytaj czy nawet przyjmując ich wersję można stawiać za wzór patriotyzmu formację która choćby w tej skali stosuje takie metody.
Pobierz dertom - > W końcu mieszkamy razem w jednym mieszkaniu,

@WedrowiecAtte: podejdź ic...
źródło: comment_TWHOyF9tXgr5rA73nhjs185nYJ2Xp8iz.jpg
@dertom: Dobre. Naprawdę dobre. Mniej więcej takiej porady oczekiwałem.
@kopalina: No mieszkam, w Rzeszowie trudno jest wziąć dwie, trzy losowe osoby z ulicy tak, żeby jeden z nich nie był Ukraińcem, lol. To nie tak, że ich nie lubię, bo na ogół są dużo lepszymi imigrantami niż ci "uchodźcy". Są spoko, normalnie pracują, mówią po polsku, normalnie imprezują, uważają Francuzów za degeneratów (za co ich cholernie szanuję), tylko właśnie jest
@WedrowiecAtte: Bandera chciał Ukrainę uczynić państwem tylko dla Ukraińców, wszystkie inne narodowości przez banderowców nazywane przybłędami miały być wypędzone z Ukrainy albo zamordowane. Powiedz im, że jeśli uważają Banderę za wzór to OK ty kupujesz od nich te idee i niech te przybłędy #!$%@?ą z Polski.

Najlepiej działa "jak ty komu, tak on tobie", albo z inaczej "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe".