Wpis z mikrobloga

elo, wytłumaczy mi ktoś jak działa obniżanie Mandate u Ming? na eu4wiki jest napisane że dostają -0,3 za każde 100 developmentu sąsiadujących z nimi nietrybutariuszy, ja gram Japonią, mam ponad 1100 developmentu i jakimś sposobem wychodzi z tego tylko -0,32 xD gdzieś na reddicie ktoś pisał że niby liczą się tylko prownicje które mają lądowe połączenie z ich stolicą, ale to i tak wychodzi dużo ponad 100 develepomentu z nich.. i nawet jak na siłę wszystkie ulepszałem to ten modyfikator się nie zwiększał :| help pls
#eu4
krawo - elo, wytłumaczy mi ktoś jak działa obniżanie Mandate u Ming? na eu4wiki jest ...

źródło: comment_SnesugC71CFnW332YkU004Ri5bFW8jrj.jpg

Pobierz
  • 18
@krawo: More specifically, it calculates the development of non-tributary land with a direct land connection. A Russian exclave in Siberia won't impact mandate much, but if it's connected to the rest of Russia directly all the development in Europe counts too. Many different exclaves or a big exclave can still impact Ming's mandate considerably, so just cutting off a non-tributary's capital by giving a line of provinces to another country doesn't
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borat1991: no jestem bezpośrednio połączony i coś się nie zgadza, po kilku latach gry modyfikator spadł mi do -0,20 bez powodu XD a developmentu mam ponad 200 w samej Korei
@krawo: bez screenów to możemy sobie gadać. Jak ostatnio grałem mingiem to w momencie stworzenia połączenia z Turcja z +0.15 spadłem na -1.5 przez ich Development. Ming dostaje - od prowincji na kontynencie a nie od wysp z Japonii bo się nie łączą z ich kontynentem