Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie do was u umowę kupna sprzedaży nieruchomości.

Kupuję mieszkanie z częściowym wyposażeniem z rynku wtórnego.
W marcu br. będę podpisywał umowę przedstwstępną z właścicielem nieruchomości - umowa będzie obligowała nas do zawarcia umowy kupna sprzedaży. I tu pojawia się pytanie.
Sprawa wygląda tak, że właściciel deklaruje się, że wyprowadzi się w okolicach lipca, z opcją wyprowadzenia się wcześniej. W taki układzie kiedy dokładnie powinno dojść do zawarcia umowy kupna sprzedaży?

Z logicznego punktu widzenia najlepszym terminem byłby dzień, w którym właściciel wyprowadza się, ja dokonuję przelewu i dostaję klucze, wtedy jedziemy do notariusza i podpisujemy umowę.
Czy można zawrzeć tę umowę wcześniej? Co w przypadku kiedy byśmy zawarli umowę w marcu, właściciel wyprowadziłby się w lipcu i zostawiłby mi mieszkanie bez wyposażenia (bądź z uszkodzonym wyposażeniem) i podpierałby się faktem, że w dniu zawarcia umowy całe wyposażenie było kompletne i sprawne (tak więc pewnie to ja sam sobie zniszczyłem to mieszkanie), a ja nie byłbym w stanie wyegzekwować od niego należności? Czy taka sytuacja jest możliwa, czy czegoś nie ogarniam?

#nieruchomosci
  • 2
@andrzejpo: umowa przedwstępna spisana NOTARIALNIE (czyli w takiej samej formie jak umowa przyrzeczona) i w niej dokładne określenie daty przekazania mieszkania i informacja, że przekazanie nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym określający stan mieszkania i wyposażenia.

Samo przekazanie protokołem zdawczo-odbiorczym.