Wpis z mikrobloga

#excel #informatyka

Mirki. Arkusz google fajnie rozpoznaje, że jak wpiszę 10.02.2018 to widzi to jako format datowy i pozwala mi na operację na dniach.
Excel niestety po wpisaniu 10.02.2018 nie widzi tego jako daty, a zmiana formatowania na data i tak nic mu nie robi. Pytanie czemu? Jak wymusić na nim, że jak wpiszę 10.02.2018 to on z tego będzie robił datę?
  • 10
@davidero69: A próbowałeś zmienić format przez "Text to columns"? Jak nie, to wejdź w zakładkę -> Data -> Text to columns. Po otwarciu okna, przeklikaj je dwa razy (next, next - uważaj tylko, żeby w drugim, które się pojawi, mieć wszystko odznaczone) i przy trzecim okienku zaznacz po lewej stronie Data, format dd-mm-yyyy.
@davidero69: Nie jestem pewna, bo korzystam z 2013/2016, ale na YT znalazłam taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=neDUOYk8hyU i wygląda na to, że ta opcja jest dostępna. Ogólnie służy do dzielenia danych, jeśli znajdują się w jednej kolumnie, ale po przeklikaniu właśnie tych dwóch okien, które ten gość pokazuje na filmiku i dając dwa razy 'next', nie podzielisz danych na kolumny, ale możesz sobie dostosować odpowiednio format. Pomyliłam się tylko z tym, jak to
Pobierz aviritia - @davidero69: Nie jestem pewna, bo korzystam z 2013/2016, ale na YT znalazł...
źródło: comment_oWKCC8E68eQMyUfXIePRVZjgxxeFmUOI.jpg