Wpis z mikrobloga

  • 404
#harrypotter
Jedną z najgorszych rzeczy w uniwersum HP jest to że ich świat jest taki mały. Wydaje się że każdy się tam zna z każdym. I to prowadzi do tego że byle jaki zjeb zakłada sobie sekte, która wszystkich terroryzuje. Nie ma policji, wojska. Napadają sobie na największą szkole a bronić jej muszą uczniowie.
  • 44
  • Odpowiedz
  • 11
@Nastruj Jak podczas walki Voldemorta z Dumbledorem w ministerstwie, pojawili się aurorzy to Voldemort szybko czmychnął. Więc może nie tacy upośledzeni.
  • Odpowiedz
  • 1
@Skyworld
" - Głupio było zjawić się tu dzisiejszej nocy, Tom - powiedział Dumbledore spokojnie. - Aurorowie są w drodze...
- Do tego czasu ja zniknę, a ty zginiesz! - splunął Voldemort."

I dalej:
  • Odpowiedz
@rutkins: ten świat ogolnie jest trochę niedopracowany.. np takie veritaserum jest w chooj OP, ludzie typu Malfoy uniknęli azkabanu, a wystarczyło dać veritaserum belatrix i zapytać kto był śmierciożercą z wyboru :D
  • Odpowiedz
w sumie to brzmi jak jakiś totalitarny grajdołek gdzie wszechwładna Partia na współę z kastą trzymających się kurczowo stołków profesorów wzięła za ryj cały kraj przy użyciu umiejętnej geobelsowskiej propagandy nadawanej przez ichniejszą Pravdę


@sakfa: miałem wrażenie że HP to właśnie krytyka ludzi którzy ufają wszechobecnej partii rządzącej. W obecnej rzeczywistości PL jak znalazł, mamy partię rządzącą z monopolem na prawdę, oddaną im telewizję publiczną i portale zwane prześmiewczo niezależnymi.
  • Odpowiedz
@rutkins to uniwersum w ogóle jest upośledzone. Kiedy biali mugole honoru siedzieli już dawno przy żarówkach i latali w kosmos to czarodzieje #!$%@? wciąż swiece, kałamarz i miotły xD widać, że magia rozleniwia w #!$%@?
  • Odpowiedz
@sakfa Spójrz na to kto najlepiej sobie radzi w Hogwarcie. Szlaje i półszlaje czyli ci, którzy wychowywali się w mugolskiej rzeczywistości i zdążyły załapać trochę wartości dalekich od tych, które daje świat magiczny. Spójrzmy na trójkę głównych bohaterów. Hermiona, córka stomatologów nauczona, że żeby coś osiągnąć trzeba się ciężko pracować. Bardzo dużo się uczy i szybko zdobywa wiedzę zaoferowana przez szkołę. Harry trochę mniej ogarnięty przez trudne dzieciństwo, ale zadaje pytania
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@wojtek_bez_portek

@rutkins mugole honoru siedzieli już dawno przy żarówkach i latali w kosmos to czarodzieje #!$%@? wciąż swiece, kałamarz i miotły xD


No jak zdasz sobie sprawę że zamiast iść do szkoły uczyć się matematyki, chemii, fizyki to oni się uczą jak podnosić przedmioty, albo otwierać zamki. Kiedyś sobie zdałem sprawę że Potter wyrośnie na debila, bo jakbyś się go poprosił o rozwiązanie ułamka czy powiedział drugą zasadę dynamiki to
  • Odpowiedz
Jest ten film o "niesamowitych stworzeniach" w tym uniwersum zrobiony, poszerza trochę świat. A o filmach o tematyce Dumbledore vs. Grindenwald nie słyszałem, ale czekam w takim razie :D
@rutkins
  • Odpowiedz
ten świat ogolnie jest trochę niedopracowany.. np takie veritaserum jest w chooj OP, ludzie typu Malfoy uniknęli azkabanu, a wystarczyło dać veritaserum belatrix i zapytać kto był śmierciożercą z wyboru :D


@filozof900: A veritaserum dla Belatrix można wytłumaczyć – po prostu w tamtym świecie też są prawa człowieka i jacyś lewicowcy zaczęli protestować przeciwko łamaniu praw człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rutkins
@Nastruj ja to się zastanawiam gdzie były inne kraje xD przecież jakby stany Francja i kilka innych krajów wystawilo po 50 aurorów na jedną akcje to by #!$%@? woldusia w 16 sekund a ministerstwo odzyskali na luzie
  • Odpowiedz
wszystko co wyszło poza Harry Potter 1-7 to rak i robienie hajsu na znanej tematyce. Przeklęte dziecko porażka, Fantatyczne Zwierzęta porażka, film o Grinewaldzie to będzie też porażka, zupełnie inny klimat, naciąganie tego co było. Kocham HP, ale to co się odwala to dramat. Rowling #!$%@? na starość też dramat. Hermiona murzynka dramat. Rozpacz generalnie.

@HalfGod: @hatterka: Skąd info że 11 szkół?
  • Odpowiedz
@parasolki mówiła w którymś wywiadzie, że jest 11 szkół
Ja polubiłam filmowego Newta bardziej niż filmowego Harrego więc... Ile ludzi tyle opinii ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@hatterka: W książkach nic nie było o konkretnej ilości z tego co pamiętam.

Wiadomo :D

Ale mi nigdy nie przypadają do gustu pociągane historie rozszerzające coś co było dobre po latach :D
Żeby to jeszcze było w klimacie tej tajemniczości, magii, mroku. ehh :D
  • Odpowiedz