Wpis z mikrobloga

Chcę kupić oczyszczacz powietrza głównie do użytku w pokoju około 20m2 (mieszkanie 78m2 ale w użyciu jest około 48 metrów), w cenie do 2500 zł

Jakie marki i modele są warte uwagi w tej cenie?
Wygląd ma trochę znaczenie, bo wiosną/latem w pokoju jest klimatyzator i nie chcę stawiać kolejnej paskudnej, plastikowej bryły obok.

Jak wypada np. taki Dyson Pure Cool Link Tower względem np. oczyszczaczy Daikin Ururu czy Sharp KC? Dyson jest nawet fajną ozdobą, ale Daikin czy Sharp wyglądają jak lodówki turystyczne. Ale zdrugiej strony pewnie jest ku temu powód, dlatego się zastanawiam jak wypada wydajność i jakość oczyszczania Dysona względem tradycyjnego sprzętu i naprawdę mam dylemat... No i jednak trudno znaleźć jakieś sensowne i kompleksowe porównanie kilku modeli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może jest ktoś kto zajmuje się takim sprzętem profesjonalnie i coś podpowie? Xiaomi raczej odpuszczam, bo brak konkretów odnośnie jego rzeczywistej skuteczności w usuwaniu różnych typów zanieczyszczeń

#zdrowie #smog #mieszkanie #agd #ele
n.....y - Chcę kupić oczyszczacz powietrza głównie do użytku w pokoju około 20m2 (mie...

źródło: comment_BiE45bNDDzSPZ0QmuUUtN9ZvIiKrPjqi.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: co to znaczy, że brak konkretów? Akurat stopień oczyszczenia powietrza jest łatwo mierzalny. Jest na pewno najpopularniejszy i najtańszy jeśli chodzi o cenę, bo koszty eksploatacji nie są najniższe. A że brzydki? Można go za coś schować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radekrad: no tak, ale na przykład w przypadku Daikina jest tabelka usuwanych zanieczyszczeń i skutecznością ich wyłapywania, a w przypadku Xiaomi są tylko szczątkowe informacje o PM jakie wyłapuje i wydajności filtrowania powietrza co i tak zapewne jest podane z dokładnością +/-20%.

Koszt eksploatacji raczej bez znaczenia, byle był cichy, dobry i nie wyglądał jak lodówka turystyczna z piwami w środku. Dyson podoba mi się najbardziej, markę też znam i cenię,
  • Odpowiedz
W jaki sposób mierzalny w domowych warunkach jest stopień oczyszczania powietrza, skoro większości zanieczyszczeń nie widać gołym okiem?


@niezwornowazony: wielu Mirków spod #elektronikadiy #arduino i #smarthome robiło stacje monitorowania czystości powietrza. Zdradzę Ci też, że samo urządzenie filtrujące to nie jest jakaś technologia kosmiczna, to ma tylko zapewnić ruch powietrza przez tkaninę filtrującą, z której jest zbudowany filtr. Reszta to marketing ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radekrad: a co z systemami usuwającymi zanieczyszczenia za pomocą jonizatorów, promieni UV? Filtry fotokatalityczne? To chyba nie jest sam marketingowy bełkot. Kiedyś widziałem porównanie czystości powietrza przed i po kilku godzinach pracy oczyszczacza Xiaomi (chyba pierwszej generacji) i na teście z odkurzaczem i płatkiem kosmetycznym nie było żadnej różnicy - płatek był tak samo brudny jak przed Siaomi. Przez to mam wątpliwości co do skuteczności prostych rozwiązań

@Hannahalla: który model
  • Odpowiedz
@0__0: to trochę inaczej podejdę do tematu. Czytałem recenzję jednego z Mirków który stwierdził, że po roku użytkowania Xiaomi nie zmniejszyła się ilość kurzu w pokoju. Więc jak to jest? Taki oczyszczacz usuwa syf wybiórczo? Mam rozumieć, że kurzu nie wyłapuje prawie w ogóle, a zanieczyszczenia owszem?

Nie wiem jak jest w innych urządzeniach, próbuję się czegoś dowiedzieć

Xiaomi chętnie bym kupił bo odpowiada mi zarówno pod względem wyglądu, ceny jak
  • Odpowiedz