Wpis z mikrobloga

@tallman ja osobiście mam i3 8100 i gtx 1050ti i jak najbardziej polecam, Wiesiek spokojnie działa ;)

Ale za 2500 komputera za bardzo nie kupisz, gtx 1050ti kosztuje 100 złotych więcej, ram dalej drogi i do tego zestawu dorzuć jeszcze obudowę (jeśli chcesz to jeszcze dysk ssd) i już wyjdzie 2800 - 2900 złotych.
@tallman: A co masz teraz? Jak masz coś chociaż na lga775 to można po taniości: przerabiasz socket i montujesz 4-rdzeniowego xeona lga771, ładujesz w to 4-8gb ram i kartę pokroju gf950/gf1050. I pograsz.
@T34v2: mam starego lapka, od kilku lat w nic nie grałem wiec nie potrzebuje nie wiadomo jakiego kombajnu zeby nadrobić zaleglosci. Fajnie by było zeby wiesiek wyciagał te 30-40 fps na wysokich
@tallman:
1. Ogarnij sobie jakas obudowę na olx. Nawet taka za 50 zł zdejmiesz klapę z boku i będzie oko
2. Ogarnij sobie jakiś HDD znośny. ( Na allegro często dostaniesz po firmach )
3. Mój koszyk z 01.2018. Lepiej wydajnego seta nie kupisz. Może gdzieś cię wyjdzie taniej
4. Instaluj i śmigaj.
5. Ja miałem mATX więc taka mam płyte główna.
@tallman: pod 8 generację Intela z370 pro4 to najlepsza płyta z cena jakość. Inne będą po prostu drogie. Mam właśnie ten zestaw. Z ta różnica że jeszcze wcześniej ta karta graficzna była 100zl tańsza, a i na zasilacz w promocji się załapałem. I sam wkładałem w 10 letnia obudowę. I wszystko śmiga :)
@tallman: Jeśli poczekasz te dwa-trzy tygodnie to w sklepach będą już budżetowe płyty (B360) pod procesory Coffee (cena pewnie 290-400 w zal od modelu), aczkolwiek jeśli ten i3 8100 nie będzie wystarczał, to na z370 zawsze posadzisz procesor z literką K np. 8350k.

Ewentualne kupno 7600K, który teraz jest w świetnej cenie i wydajnościowo stoi na równi z i3 8350 (który wychodzi drożej + droga pamięć 3000mhz, a różnica między 2400mhz,
dr_gorasul - @tallman: Jeśli poczekasz te dwa-trzy tygodnie to w sklepach będą już bu...

źródło: comment_llV0WPbBx9W3veuNHvvpriEqttfwKkwa.jpg

Pobierz
@dr_gorasul: @sebek1234: a zakładając, że chciałbym kupić na razie komputer za ~3000 z tańszą kartą (1050Ti) ale mocniejszym prockiem, tak żebym kartę mógł wymienić za rok ale procek i płyta główna zostały to co brać? czekać na AMD Ryzen 5 2400G czy coś innego?