Wpis z mikrobloga

Czy ktos moze ma doswiadczenie z wyciszaniem/wytlumianiem pomieszczen?
Mam pokoj 18m2, ktory chce wytlumic tak, aby mozliwie obnizyc halas 'wychodzacy' z pokoju na reszte mieszkania. I tak sie zastanawiam czy z budzetem ~5k jestem w stanie cos zdzialac, aby osiagnac w miare dobry efekt.
Dokladniej to musze wytlumic swoje stanowisko komputerowe(dajmy te 6m2) gdzie nagrywam materialy i myslalam nad wydzieleniem tego obszaru scianka dzialowa z wata, badz oblepienie jej piankami akustycznymi.

#pytanie #remontujzwykopem #wnetrza
  • 8
Yyu chyba cegłami lepiej. Izolacyjność akustyczna lepsza im material ma większą gęstość ale mogę się mylić.
Na przykładzie Ytonga (info od przedstawiciela działu technicznego) po ociepleniu wełną izolacyjność spada o 2dB średnio.
@mrGerd: Ściany z cegieł nie możesz sobie stawiać na stropie czy nawet na wylewce na styropianie byle gdzie - ze względu na ciężar. Ytong to jeśli chodzi o izolacyjność najgorsze badziewie. Albo postawisz ścianki z czegoś ciężkiego (i między te ścianki a normalne wełna) albo wełna + gk. Poczytaj katalogi techniczne knaufa / rigipsa etc. tam jest wszysto opisane co w środek, co na zewnątrz i jaką to daje izolacyjność.
@agnieszka-baum za 5k da się to zrobić ale trzeba dużo swojej roboty włożyć, ja bym zrobił stelarz drewniany na grubosc 10cm w to wpakować wełnę mineralną ale tą akustyczną. To zamknąć karton gipsem 2 płyty na siebie, sufit podwieszany na takich kwadratowych płytach bardzo fajnie wytłumiają. Oczywiście na koniec i tak będziesz kombinować z dyfuzorami trójkątna gąbka itp. Podłoga nową gąbka i grubą wykladzina.