Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porad. Postanowiłem odnowić mój Kross Hexagon X6 i nie za bardzo się znam na częściach więc liczę na jakieś podpowiedzi. Idealnie byłoby się zmieścić w 1500zł Na pewno muszę wymienić amortyzator, znajomy mi powiedział że warto się zainteresować powietrznym, ceny są dość wysokie ale może zainteresować się jakimiś konkretnymi modelami? Może używki? Druga sprawa to napęd, nie dbałem o niego, coś mi tam przeskakuje, nie jestem za bardzo w stanie zlokalizować co ale i tak myślę o wymianie. Jeśli chodzi o kasetę to tanio wychodzi CS-HG51. Korby też są w różnych cenach a o wkładzie suportu czytałem że nienajgorsze będą firmy NECO. Możliwe że też będzie coś do wymiany w hamulcach ale to już muszę dokładnie posprawdzać.

#rowery #rower #mtb
  • 4
@matek1212: jeśli chodzi o napęd najpierw sprawdź jego stan - jeśli ząbki nie są zeszlifowane (są kwadratowe lub leciutko zaoblone ale nie jak płetwa rekina ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to nie warto wymieniać - lepiej wyczyścić, tym bardziej że np do wymiany korby potrzebujesz specjalnego toola.

Jeśli chodzi o przeskakujący łańcuch to najpewniej słabe smarowanie ale łańcuch warto zmienić - już za 40zl dostaniesz coś sensownego a