Wpis z mikrobloga

  • 211
#kryptowaluty #polak polecam tag #bitcoin w czasie spadków. Ile tam wtedy jest radochy nocoinerów, że ktoś traci pieniądze, że oni są tacy mądrzy bo nic nie ryzykują, że WIEDZIELI ŻE TAK BĘDZIE itp. A prawda jest taka że rośnie nam nowe pokolenie januszy i grażyn z których się tak śmiejecie w internetach. Zamiast wąsatego janusza na memach powinien być pryszczaty przegryw gimnazjalista z wykopu który największą radoche ma jak komuś coś nie wyjdzie.
  • 34
@Myrzyn #!$%@? już z tymi spadkami, wzrostami i ciągłym przekrzykiwaniem się jednych z drugimi czym jest Bitcoin. Jesteście siebie warci z ciągłą pogardą rzucaną w obie strony i wyśmiewaniem '' biedaki robaki ja już Porsche za bitcoiny kupił, a wy co dalej Tico '' i ''spekulanci kryptowalutowi - gimnazjalne niepełne, przecież to i tak #!$%@?, dobrze wam tak''.

Człowiek chce zakupy porobić, przelewy wykonać a tu #!$%@? nie wiadomo ile waluty wymienić
@Myrzyn #!$%@? nawet ja ze swoją zatrważającą wiedzą ekonomiczną wiedziałem że to zaraz jebnie a wy dalej trzymacie 100 zł w krypto i spamujecie tylko tagi, cebulaczku mój drogi ja mam gdzieś czy wy zarobicie milion czy stracicie dziesięć tylko chciałbym móc czasem poczytać kogoś inteligentnego pod tym tagiem zamiast wysrywy gimbusów które nie mają pojęcia o ekonomii a kryzysu frankowiczow nie pamiętają bo nie mają tyle lat.
@Dzolejro: Przecież im ktoś ma mniejszą wiedzę o ekonomii, tym silniej sra o "sztucznym pieniądzu", "pieniądzu bez pokrycia" i "bańce". Bo żeby rozumieć bitcoina, trzeba umieć być krytycznym dla obecnego systemu pieniężnego, inaczej nie zrozumie się, jaką wartość ma bitcoin. No, a teraz polecam zobaczyć sobie kurs bitcoina od 2012 roku czy któregoś tam i zobaczyć, że takie "jebnięcia" bitcoin już miał dwa, teraz ma trzecie, i tak naprawdę to nie
@bh933901 miał jebniecia kiedy był dużo mniej warty przed spekulacjami. Nie twierdzę że znów się nie odbije bo zapewne spekulanci znów to zrobią żeby zarobić na naiwniakach, może na trochę mniejszą skalę i już nie urośnie do 20k usd ale na pewno coś tam się odwali.

Nie dodałem tagu na czarną bo chcę być na bieżąco a muszę ciągle czytać wysrywy podobne do opa albo jego oponentów i wieczne kłótnie kto ma
@Dzolejro: Czyli głosisz bardzo wygodne proroctwa. Jeśli bitcoin idzie w górę, to znaczy, ze naiwniacy wciąż pompują bańkę, a jeśli spada, to "haha, miałem rację"! Wygodne jest to o tyle, że nigdy nie uda się zweryfikować, czy miałeś rację.
Natomiast faktem jest, że naiwniacy stracili, ale tak to jest, jeśli traktuje się inwestycje jako substytut zakładów bukmacherskich. Chciałbym z tego miejsca pozdrowić wszystkich, którzy kupili w szczycie, a sprzedali w dołku.
@bh933901 bo tak jest, Bitcoin jest oparty całkowicie na spekulacji więc zarabiają:
A) najbogatsi kontrolujący walutę
B) farciarze którzy kupią bardzo tanio i zdążą sprzedać
C) ci co zapomnieli że mieli kiedyś parę btc i odkopią

A ludzie nie znający się na niczym którzy przeczytają że będzie rosło w nieskończoność (przecież czytałem tu opinie "ekspertów" że luźno przed spadkiem 50k będzie i że póki co jest tanio) i nakupują po 20k to
@Myrzyn:
nie życzę nikomu źle, wręcz przeciwnie.
ale o bitcoinie na branżówkach pisałem jakiś czas temu, że przy przebiciu 13k w dol będziemy mieli spadki, mogę Ci dać na pw screeny

ogolnie chodzi o to ze bitcoin jako sam srodek nie jest w ogole fundamentem, mial byc niezalezny od rzadow/bankow - a tak nie jest, przeciez jak bz wypowiedzial kiedys komus umowe to gorace i obrazanie banku od ktorego bitcoin tak
@Dzolejro: Czy potrafisz uzasadnić stwierdzenie, że bitcoin oparty jest wyłącznie na spekulacji?

A ludzie nie znający się na niczym którzy przeczytają że będzie rosło w nieskończoność (przecież czytałem tu opinie "ekspertów" że luźno przed spadkiem 50k będzie i że póki co jest tanio) i nakupują po 20k to debile tacy jak frankowicze.


Ja natomiast od lat czytam, że to jebnie, i że to spekulacja i że jebnie. Ach, i że to
no a jeśli nie pompuja banki to co robią? Kryptowaluty polegają na ruchach pieniężnych pomiędzy ludźmi, ludzie przestaną kupować to jak masz zamiar w górę pojsc?


@piniondz: Rynek samochodowy polega na sprzedaży i kupnie samochodów, jeśli ludzie przestaną kupować to jak masz zamiar w górę pójść?
@bh933901 Anna czym jest oparty? Na czym opiera swoją wartość jak nie na transakcjach?

Złoto leży w miejscu nie zmieniając właściciela i trzyma wartość, Bitcoin ma takie właściwości? Nie wiedziałem mega culpa