Wpis z mikrobloga

Czy może ktokolwiek z Was korzystał z darmowych porad prawnych Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie? Interesują mnie opinie dotyczące zarówno kontaktu telefonicznego, jak i wizyt osobistych. W Google'ach nie są one zbyt pozytywne :p

Zastanawiam się czy warto tam pójść lub podzwonić, ale nawet na stronie nie ma informacji o jakiejkolwiek rejestracji w przypadku wizyty osobistej, ani nawet telefonu kontaktowego do informacji...

Rozpatrzę także propozycję polecanych prawników specjalizujących się w prawie pracy. Z góry dzięki ;)

  • 6
@mariusz-migdalek: dodzwinić będziesz miał się cięzko. Ja probowałem dwa dni i zawsze byłem 15-20 w kolejce i w ogóle nie spadało.
A co do osobistych wizyt to byłem na ul. Płockiej
Masz tam dwa pokoje. W jednym siedzi świezak i na każde pytanie wchodzi do neta i ci czyta jakies podstawy prawne i elo XD Jak czekałem na swoją kolejke to dwie babki wyszły od niego po 3 min :D
A
@milfhunter69 umowa o dzieło ze znamionami umowy o pracę, szczególnie w 2018 z zakazem konkurencji, we wszystkich zapisy o 2-tygodniowym okresie wypowiedzenia, płatne urlopy, konieczność pracy stacjonarnej, wypłaty 10 dnia miesiąca (chyba, że wypada na niedzielę lub sobotę, wtedy wcześniej), czyli wszystko jak w umowie o pracę. To wszystko podchodzi pod prawo pracy, co nie? (nie orientuję się w tym)

Pewnie pod inny kodeks podchodzi wypłacanie około 1/4 wynagrodzenia, wbrew umowie –
@mariusz-migdalek: Poczytaj więcej o haśle "ustalenie stosunku pracy" ( np. tu: http://www.infor.pl/prawo/praca/pracownik-przed-sadem/305308,Powodztwo-o-ustalenie-istnienia-stosunku-pracy.html ). Jeżeli uważasz, że Twoja umowa spełnia te warunki to możesz złożyć np. e-skargę (link: https://www.pip.gov.pl/pl/kontakt-inne/57468,aby-przejsc-do-strony-formularza-nalezy-wybrac-odpowiednia-jednostke-panstwowej-inspekcji-pracy.html ) i poczekać co się stanie.

Co do kwestii nie wypłaconego wynagrodzenia to myślę, że nadaje się z marszu do pozwania. Tu sprawę kieruj do adwokata/radcy. Możesz połączyć to ze sprawą ustalenia stosunku pracy u jednego pełnomocnika - koszty tak czy siak są
Dobra jest w tym względzie Kancelaria Adwokacka WS LEX. W sprawach typu prawo pracy, podział majątku etc. są niezwykle skuteczni. Kancelaria jest dobra, a info sprawdzone.