Wpis z mikrobloga

Cześć #fizjoterapia oraz #mirkokoksy

Mam pewien problem/dyskomfort. Podczas niektórych ćwiczeń (najbardziej podczas podciągania) po kilku powtórzeniach zaczyna mnie boleć przednia część barku (ból jest "tępy").
Wizyty u fizjo póki co nie pomagają. Problem pojawia się jednak od pleców. Na zdjęciu zaznaczony jest mięsień który podczas uciskania punktów spustowych (x na zdjęciu) ból idzie do przedniej części barku tak jak podczas ćwiczenia.

Co to za mięsień?
Jak z tym walczyć, co to może być? Słabe zakresy? Może ktoś z Was ma/miał podobny problem?

Dodam że ból chwilę po ćwiczeniu schodzi ale jednak nie daje wykonywać np podciągania.

Próbowałem przerwy, próbowałem basen, po wejściu na drążek problem jednak zawsze wraca.

Przy innych ćwiczeniach ( ściąganie drążka ) też się czasem odezwie ale delikatnie i nie przeszkadza zbyt w wykonaniu ćwiczenia.
daredevil944 - Cześć #fizjoterapia oraz #mirkokoksy 

Mam pewien problem/dyskomfort. ...

źródło: comment_QPO6NJsdNzP690BoufiU3jRQF6Z62Lje.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@daredevil944: Ciężko powiedzieć, może to być obły większy. (najbardziej bocznie położony X). Ten najbardziej środkowo to może być czworoboczny grzbietu część wstępująca.

Największy ból jest podczas opuszczania czy podciągania?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jestempowaznymczlowiekiem przed treningiem typowa rozgrzewka dynamiczną żeby podnieść temperaturę. Po treningu rozciągam się delikatnie. Dodatkowo w dni nietreningowe dodałem sobie automasaż za pomocą lacrosse plus roller. Dodatkowo czasem floss band na stawy. Z tym że robię to dopiero od jakiegoś miesiąca więc krócej niż trenuję. Myślę o dodatkowym powiększeniu zakresów ale to muszę się dokształcić w tym temacie.
  • Odpowiedz
@daredevil944: Może być obły większy, najszerszy grzbietu lub stożek rotatorów. Jeśli się pociągasz możliwe że mięśnie krótkie (stabilizatory) nie działają poprawnie i dają twoje objawy. Popróbuj ćwiczenia i rozciągania na stożek porozciągaj. Jednak ciężko tak stwierdzić, jeśli jesteś z Wawy wpadnij do mnie :) albo znajdź jakiegoś terapeutę od Manipulacji Powięzi :) tę metodę mogę Ci polecić z czystym sumieniem
  • Odpowiedz