Wpis z mikrobloga

jestem świeżo po seansie #uciekaj jak kto woli #getout i z jednej strony nie mogę się nadziwić a z drugiej całkowicie rozumiem posunięcie akademii przy nominowaniu tego filmu do OSKARA. Tak moi mili państwo ta produkcja została nominowana i będzie walczyć o statuetkę w najważniejszej kategorii wieczoru.

Akademia tym razem nie ryzykowała i z czystym sercem mogę powiedzieć że ten film został nominowany tylko i wyłącznie ze względu na wątek o czarnoskórych w tarapatach którego bodajże brakowało rok temu jak się nie mylę? #oscarssowhite pamięta jeszcze ktoś? No w każdym razie jest to naprawdę średni "horror" jak opisują go na filmwebie i nie ma w nim ani odrobiny tego co powinno się znaleźć w filmie na miarę OSKSRA moi mili państwo.

Rozumiem taki ruch akademii i nominacje że względu na uniknięcie kolejnej fali goryczy która już raz wylała się na nich i tym razem postanowili sobie tego oszczędzić. Wedlug mnie bez problemu znaleźliby w miejsce "uciekaj" z dwa bądź nawet trzy inne #filmy które byłyby ciekawsze i miały więcej do zaoferowania takie moje skromne zdanie.

Jakie jest wasze zdanie?
#film #oscary #oscary2018
obsydian4 - jestem świeżo po seansie #uciekaj jak kto woli #getout i z jednej strony ...

źródło: comment_TaJ9t8vmxacaq7JyymVdEqGOmsP4p2oL.jpg

Pobierz
  • 3
@obsydian4:

Akademia tym razem nie ryzykowała i z czystym sercem mogę powiedzieć że ten film został nominowany tylko i wyłącznie ze względu na wątek o czarnoskórych w tarapatach


Film został nominowany przez to jakie ma znaczenie symptomatyczne? Niemożliwe.
@obsydian4: Aha, btw: mógłbyś znaleźć nawet 50, twoim zdaniem, lepszych filmów, ale Oscary nie na tym polegają. Radzę traktować je jako wybór „najlepszego” filmu spośród tych, które zostały nominowane. Oszczędzi to sporo kłopotów, czy nerwów x)