Wpis z mikrobloga

patrz na wysokość ławki musi mieć 40-42cm - takie wysokości są na zawodach


@IntruderXXL: @borrow: W IPF, czyli chyba najbardziej prestiżowej federacji mają od 42 do 45 cm. U mnie na siłowni są dwie ławki, jedna ma 40 cm wysokości, 25 cm szerokości, brak bocznych zabezpieczeń i haki nieregulowane na 2 wysokościach, a druga 44 cm wysokości, 30 cm szerokości, regulowane zabezpieczenia boczne i regulowany zintegrowany stojak oraz platformę dla
@IntruderXXL: W każdym razie chodziło mi o to, że akurat ja raczej spotykałem ławki niższe niż IPF standard, chyba tylko jedna była wysoka na okolice 50 cm. W sumie to ma sens, bo ja przy 192 cm wzrostu mam ~57 cm od podeszwy stopy do środka rzepki, a typowa ławka jest raczej robiona dla przeciętnego typa 179 cm wzrostu, który nie mostkuje i trzyma kolano powyżej biodra. No ale nie mam
heheszkant - @IntruderXXL: W każdym razie chodziło mi o to, że akurat ja raczej spoty...

źródło: comment_dwmTh1g6U6EQJDxEL0S01Gmzf7t6GrmQ.jpg

Pobierz
@heheszkant: No ja sam mam 191cm, i powiem ci że różnica między ławką ~50cm a 43cm, jest KOLOSALNA. Specjalnie zmieniłem ławkę z tej wyższej na taką o wysokości IPF, i musiałem kompletnie przestawić się na inną pozycje do wyciskania, co niebyło proste bo wyciskam 200kg+ i od zawsze wyciskałem na ławce 50cm+
Przy wyższej ławce robiłem wyższy mostek, nogi bardziej pod pośladkami miałem, co dawało mniejszy leg drive. Na niższej ławce