Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #silownia #pytanie #kiciochpyta #wychodzimyzprzegrywu

Mirki ułożyłem sobie plan. Co myślicie?

A
1.Przysiad 5x5
2.Wyciskanie ławka płasko 5x5
3.Push press 5x5
4.Dips 3x5(z obciążeniem 10kg na razie, planuje zwiększać liczbę powtórzeń do 10 a potem zwiększe ciężar)
5.Francuskie na tric na #!$%@? 3x15+
Krótkie rozciąganie na drązku na czas na koniec

Przerwy między seriami odmierzone co do sekundy. Czas trwania treningu 1h15m z rozgrzewką

B
1.Martwy ciąg 5x5
2.Wiosłowanie 5x5
3.Power clean 3x5
4.Podciąganie 3x5(z obciążeniem 5kg na razie, planuje zwiększać liczbę powtórzeń do 10, potem zwiększe cięzar)
5.Uginanie przedramion na #!$%@? 3x15+
Krótkie rozciąganie na drązku na czas na koniec

Przerwy między seriami odmierzone co do sekundy. Czas trwania treningu 1h15m z rozgrzewką

C
Rozciaganie całego ciała. Czas trwania 30min

D
Brzuch.
Czemu brzuch oddzielnie? Nie motywuje mnie zdobycie sixpacka, czuję po prostu że mój brzuch wymaga wzmocnienia a podstawowe ćwiczenia wielostawowe to dla mnie za mało. Chce w przyszłości nauczyć się robić muscle upa, żurwia, stanie na rękach.
Czas trwania około 30min

E
Bieganie
Łydki( 6-8 serii wspięć na palce w staniu, średni cięzar, dużo powtórzeń)

Czemu łydki oddzielnie? W większoścli planów łydki są na samym końcu i wtedy nie mam już siły tak skupić się na tej partii. Łydki zawsze miałem chude, nie chcą rosnąć ani trochę więc oddzielny dzień uważam za dobry pomysł. Czemu z bieganiem? Wydaje mi się że to dobre połączenie, ponieważ łydki są już wstępnie zmęczone, w odróżnieniu od typowych ćwiczeń siłowych, które w niewielkim stopni angażują łydki.
Czas trwania 1h-1.5h

Cykl będzie wyglądał tak:
Week I
Pon A
Wt C
Śr B
Czw C
Pt A
So D
Nd E

Week II
Pon B
Wt C
Śr A
Czw C
Pt B
So E
Nd D
I tak w kółko
Cały sprzęt do wykonywania ćwiczeń mam w domu.
  • 8
@Polkop: Wygląda sensownie, parę uwag.

Jak planujesz progresować? Bo nie napisałeś nic a jednak jest to kluczowy aspekt.

Bieganie, Łydki


Jakie to jest bieganie? Chodzi mi o intensywność, czy forsujesz się mocno? Jakieś interwały? Czy raczej "szybszy" spacerek? Łydki to głównie genetyka, ja bym je olał, a jak już naprawdę chcesz to pod koniec siłowego treningu wrzucił kilka serii.

Brzuch.Czemu brzuch oddzielnie?


ZAWSZE warto mieć silny core. Jakie ćwiczenia planujesz? Ja
Zrozumcie wkoncu , ze nie wazne ile bedziecie cwiczyc jezeli wasz organizm nie ma czasu sie zregenerowac!

A

1.Przysiad 5x5

3 serie wlasciwe wystarcza, zrob 2 rozgrzewkowe sama sztanga

2.Wyciskanie ławka płasko 5x5

-to samo co wyzej

3.Push press 5x5

- juz robisz nogi, jak chcesz dobic na bary to zrob military pressa 3x5

4.Dips 3x5(z obciążeniem 10kg na razie, planuje zwiększać liczbę powtórzeń do 10 a potem zwiększe ciężar)


uz robisz
@IntruderXXL:

Jak planujesz progresować?

W podstawowych ćwiczeniach zamierzam dokładać 2,5kg co dwa tygodnie. Potem gdy zrobi się ciężej 1.25 co dwa tygodnie. W momencie w którym nie uda mi się wykonać poprawnie ćwiczenia cofam się o dwa tygodnie z planem.
W dipsach i w podciąganiu nie wiem. Myślę że gdy dojde już do konretnego ciężaru to będę zwiększał liczbę powtórzeń ale to tego długa droga jeszcze.

Jakie to jest bieganie?

O
@Polkop:
1.Rozciąganie zajebista sprawa

2.Sam dobór ćwiczeń też spoko tylko wydaje mi się, że ten triceps w A no to za dużo troche.Wywal francuza i same dipy porób 8x3 (u mnie tric wchodzi swietnie na tym),a francuz możesz dać innego dnia,żeby nie przemęczać tricka zbytnio bo to nie jest jakiś duży mięsień.

3.Z tego co widzę to nie masz ćwiczenia na barki nigdzie,więc proponuje wrzucić OHP 3x8 w dzien A lub
@Polkop:

Ab wheela nie mam :/


Kup naprawdę, nic nie potrafi mi tak "zniszczyć" core jak właśnie ab wheel, tym bardziej że najtańsze za ~15zł się sprawdzi.

Wiem ale znając siebie wole robić robić krótsze treningi bo zawsze podczas długich treningów ostatnie ćwiczenia robie trochę na odwal,


Jak ćwiczyłeś wcześniej? Ile razy w tygodniu, jakim planem itp? Chodzi mi o to żeby połączyć bieganie+core aby, jeden dzień w tygodniu był całkowicie