Wpis z mikrobloga

#komputery #procesory #pcmasterrace Hej! Wymieniłem procesor na i7-4790K i zastanawia mnie pewien szkopuł, jako, że nie mam doświadczenia z tym procesorem. Procesor ma częstotliwość 4 GHz, ale w BIOS-ie, jak i OS widnieje 3,27 GHz. Jeśli chodzi o BIOS, ustawienia to Optimized Defaults. Wszystkie opcje downclockujące procesor (EIST etc.) mam wyłączone - czy to jest normalne dla tego procesora? Poniżej foty.
Pobierz GeneratorSzumu - #komputery #procesory #pcmasterrace Hej! Wymieniłem procesor na i7-4...
źródło: comment_KDOrcejx0hcuN14xI5RAlsb2PCKsjEYI.jpg
  • 15
@webdruid: @Elec: Temp powinny być ok, chłodzenie jest przeczyszczone i "nasmarowane". Sprawdzałem pod obciążeniem i nic się nie zmienia.

@kicek3d: Właśnie to zwróciło moją uwagę, stąd trochę przewrotnie pytam, bo mam świadomość jak mnożnik funkcjonuje z FSB. Zastanawia mnie jedynie, że BIOS tak ustawił mnożnik przy ładowaniu Defaultsów - nigdy mi się to nie zdarzyło wcześniej z żadnym procesorem, że ręcznie musiałem wymuszać referencyjne taktowanie. Faktycznie poprzedni procesor miał
Faktycznie poprzedni procesor miał mnożnik x33 i być może to defekt w BIOS-ie, że nie zresetował tych ustawień dla nowego procesora?


@GeneratorSzumu: Wyjmij baterię z płyty może i zobacz czy się ogarnie.
Problem rozwiązany z tego co widzę - musiały jakieś śmieci w BIOS-ie zostać w związku z UEFI/profilami i zmianą procka. Po resecie poprawnie ustawia referencyjne zegary/mnożniki dla procka. Thx all! :)