Wpis z mikrobloga

Aloha Mirkowie,

chciałbym się zorientować ile trzeba wydać na serwer do domowego lab'a, na którym mógłbym postawić Proxmox'a / ESXi / XenServer i poćwiczyć wirtualizację. Niestety z mojego laptopa wycisnąłem już wszystko, co tylko się da (i3 + 4GB RAMu). Na Allegro wisi trochę ofert z przedziału 250 - 400zł z Xeon'em i 16GB+ RAMu. Da się coś z tego ukręcić, ma to sens? Chciałbym nabyć sprzęt, na którym mógłbym poćwiczyć i rozwinąć swoje skille związane z wirtualizacją i nie tylko.

#pytanie #siecikomputerowe #sieci #informatyka #serwery #wirtualizacja #vmware #it
  • 12
Takiego rozwiązania też nie wykluczam. Zastanawiam się jak jest z hałasem takiej jednostki - da się to postawić pod biurkiem i normalnie przy tym siedzieć?
@mips: Jesteś w stanie podrzucić jakąś sensowną ofertę? Z tego co widzę, to OVH ma miesięczny abonament w cenie całego fizycznego serwera, które oglądałem na Allegro.
10 euro na start plus ~20/25 euro miesięcznie to trochę spory koszt, tak mi się wydaje. Z tego co widziałem na Allegro są jednostki po 300-400zł, które chyba powinny pociągnąć wirtualizację, więc za równowartość 3 miesięcznego wynajmu mam serwer dla siebie na zawsze. Na pewno nie będzie uruchomiony 24/7, więc koszta prądu są tutaj tematem mało priorytetowym. Będę go odpalał tylko w momencie grzebania i nauki.
@m1hc10: Na moje nieszczęście wyprowadziłem się z domu jednorodzinnego do bloku, więc taki "wyjec" totalnie odpada. W domu wyniósłbym go na strych i nie byłoby problemu, ale w bloku co najwyżej mogę go włożyć pod biurko. ¯_(ツ)_/¯
@mohun: w domu mam J1900 bez wiatraka, w firmie stoi dl380 g7 ale ten jest dość głośny.

Poszukaj towera na LGA1366 np jakiegoś HPka G6 lub G7, delle też są spoko, zamkniesz się pewnie w okolicach 600-700zł