Wpis z mikrobloga

@kaziuwichura: Poliuretan, silikon to najwieksza kupa. Kup sobie poliuretan taki jak SIKAFLEX firmy sika albo mocniejszy ROTABOND 2000 bodaj firmy KENT. Ale z rotabondem uważaj bo tego już nigdy nie odkleisz. Są to masy również elastyczne. Sikafleks możesz kupić do klejenia albo spoinowania. Natomiast rotabond to elastyczny klej konstrukcyjny, często mocniejszy niż materiał który kleisz wiec raz przyklejone i tyle...
@kaziuwichura: Nie mszę mam nadzieje pisać o przygotowaniu powierzchni, należytym odtłuszczeniu. Jeśli chcesz iść drogą PRO to można jeszcze nanieść aktywator na powierzchnie klejone, oczywiście odpowiedni do odpowiedniej powierzchni ale aktywatory kosztują nie mało! To są rozwiązania z przemysłu stoczniowego, ale ja stosuje je z powodzeniem w domu również.
@defoxe: dokładnie o to mi chodzi płytki-obudowa odpływu (a kratki normalnie się wyciąga).

@MacSta: Sikaflex wygląda ok, dzięki

@kleeb: @MacSta: powierzchnię wiem jak ogarnąć pod silikon :)

Panowie (i może Panie?) mam jeszcze jeden problem - przez to że dopiero wczoraj zauważyłem, że ten silikon się odspoił, w między czasie wpadło sporo wody pod kafle/fugi w okół odpływu. Dziś czyszcząc tą przerwę praktycznie wszystko było w wodzie.
Myślicie
@kaziuwichura: generalnie jak to nie jedyny prysznic w domu to wydłub stary silikon i zostaw na kilka dni. Odda ile się da. Jak masz ogrzewanie podłogowe to podgrzej trochę. Oda ile się da. Generalnie gleje cementowe i beton nie mają problemu z wodą (tak długo jak nie jest to zawilgocone przez lata i zapleśniałe :P) Ale tu przydał by się inżynier jakiś i badacz.
@MacSta: mam w planach pare dni, żeby to poschło. Mam nadzieje, że długo nie było tej dziury i aż takie ilości wody tam nie wleciały.
Sikaflex zamówiony :) Faktycznie wygląda na idealny do takiej roboty.
@MacSta: o, dzięki za protipa. Na szybach w terra do tej pory pracowałyśmy albo na Aquarium Silikon Akwarystyczny albo na Den Braven. Niby dają radę, ale jeśli jest lepsze rozwiązanie, to czemu nie :)
@kaziuwichura: u mnie jest po prostu fuga epoksydowa, ale jak wyżej wspomniano, pod tym musi być izolacja pozioma. Nie możesz zakładać, że to łączenie z odpływem zawsze będzie szczelne. :)