Wpis z mikrobloga

Nie wstawiałem nigdy za wiele ani nie uczestniczyłem aktywnie w dyskusjach, jednak postanowiłem się dziś przełamać, prosząc was o pomoc...

Moim hobby od 13 roku życia jest programistyka, ot takie sobie pisanie w C++, i tworzenie pewnego projektu. Jest to gra MMO 2D oparta na świecie Naruto (takie anime, zawsze za dzieciaka lubiłem to oglądać), możecie w niej stworzyć własną postać, ustalić wygląd, zdobywać poziom, grać wspólnie z innymi. Jednakże...nigdy nie byłem w stanie dobrze jej rozreklamować. Projekt istnieje od 2008 roku, natomiast maksymalna ilość graczy na serverze wynosiła może coś koło 20-25 osób jednocześnie. Obecnie dziennie na grę wchodzi około 2-3 osób...

Tutaj proszę was bardzo o pomoc. Może macie ochotę zagrać w coś podobnego, lub znacie kogoś, kto chciałby. Jeżeli nie, nawet zwyczajne danie plusa zwiększy szansę na to, iż prośba ta trafi do kogoś. Moim marzeniem jest zobaczyć na serverze powiedzmy 30 osób, które chętnie grają w coś gdzie włożyłem całe serce i wolny czas. Gra jest całkowicie za darmo, z możliwością wsparcia mnie odblokowując kilka funkcji, które można w grze zdobyć za darmo, wkładając troszkę więcej czasu w rozwój postaci. Mogę nawet zrobić #rozdajo dla osób plusujących, a w nagrodzie punkty do wydania w grze...proszę tylko o tyle.

Link do strony gry: http://narutonewworld.cba.pl/

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Pobierz Nian - Nie wstawiałem nigdy za wiele ani nie uczestniczyłem aktywnie w dyskusjach, je...
źródło: comment_Or6R9AqmZIPAyMdxJA5m75rUnxkq9v7F.jpg
  • 32
@Nian:

1. Spróbuj postawić stronę na jakimś normalnym hostingu bez reklam. Taki hosting da się za kilka złoty miesięcznie załatwić. Domene .pl możesz załatwić od 0-10zł.

2. Jak wyżej radzono, przejście na eng może pomóc, chociaż z tego co pamiętam była duża konkurencja z grami o naruto.

3. Możesz sobie obczaić jak działały inne silniki niezwiązane ze sceną eclipse - VBGore, OTS itp. pooglądać jak z technicznej strony działają. VBGore zjadał
@Elomot: To bardzo dobre rady. Był okres, kiedy próbowałem tłumaczyć grę na angielski, jednakże to również nie podziałało, przez co wróciłem tylko do wersji polskiej (próbowałem dodać wybór języka w opcjach). Co do silników, eclipse również od kilku lat nie jest już kontynuowane. Zaczynając w roku 2008 jakiś support jeszcze pod to istniał, jednakże 10 lat później z ręką na sercu mogę powiedzieć że próbuję zrobić z przestarzałego silnika coś użytecznego
@Nian: tak jak koledzy mówili. Angielska wersja + jakiś shared hosting i domena .com (koszt minimalny a lepiej wygląda niż free host) i promocja na yt, reddit i wszelkich serwisach gdzie wrzucaja ludzie chińskie bajki - pewnie jakies fora zagraniczne sa itd. i z pewnoscia zbierzesz troche graczy
@Nian: > Gra jest całkowicie za darmo, z możliwością wsparcia mnie odblokowując kilka funkcji, które można w grze zdobyć za darmo, wkładając troszkę więcej czasu w rozwój postaci.

Gościu, z całym szacunkiem - ale oszukujesz ludzi pisząc coś takiego.
Za 50 PLNów u Ciebie jest jakiś 3x exp i inne duperele, no to nie jest zbyt uczciwe biorąc pod uwagę to co piszesz o "darmowości" tej gry.
@reddit2wykop: Przy zdobyciu odpowiedniego poziomu możesz zresetować go otrzymując za darmo punkty premium, którymi możesz kupić tę funkcję za darmo :) także tak jak mówię, jeżeli ktoś włoży więcej czasu w postać, to będzie miał takie same ostatecznie wyniki jak inni za darmo.
UWAGA! Wydano wersję 2.6 v.1, która naprawia błąd 50003. Jeżeli ktoś się z nim spotkał, niech pobierze na nowo grę z nowego linku, wszystko będzie działać jak należy.