Wpis z mikrobloga

Jakie są realne zagrożenia, że Ukraina coś nam może zrobić z powodu ustawy IPN?

- kraj na poziomie państw afrykańskich pod wieloma względami;
- Ich obywatele ochoczo przyjeżdzają do Polski pracować i to chyba jedyny argument po ich stronie;
- Ruscy w końcu ruszą z ofensywą ze wschodu;
- Gdy przegną pałkę porządnie to Polska przybiję piątkę z Holandią i ich akces do Unii będzie się dłużył bardziej niż w przypadku stwierdzenia Camerona o Turcji;

Szczerze, mógłbym kogoś poprosić o ustosunkowanie się i ewentualne wyprowadzenie z błędu? Dziękuje i udanego weekendu.

#ukraina
  • 26
ich akces do Unii będzie się dłużył bardziej niż w przypadku stwierdzenia Camerona o Turcji;


@NoGo24: Ukraińcy są karmieni nadzieją,że szybko wejdą do UE.Ale nie mają na to żadnych szans.Zwykłe wywalczenie zniesienia wiz turystycznych przyszło im z niezwykłym trudem i to w atmosferze wewnętrznego sporu w UE.
Jakie są realne zagrożenia, że Ukraina coś nam może zrobić z powodu ustawy IPN?


@NoGo24: Na pewno gdyby zechcieli i nie liczyli sie z kosztami to nieprrownywalnie wiecej niz my Izraelowi ( my w ogole cos tu mozemy?). Ale to im sie nie oplaci, bo tez straca.
To co i jak zrobia zalezy troche od naszego sporu z USA i Izraelem. Jak tu bedziemy cisnieci to tam tez moga wygrac takie
@StadIer: może obnażyć mit, a na micie ten kraj jeszcze funkcjonuje, bo przeciez nikt rozsadny nie powie, ze Ukraina to jakis wysoki standard utrzymuje? Pytam, moze powiesz mi cos wiecej :)
@NoGo24: Niech tylko coś spróbują a odbije to się na niewinnych ukraińcach, analogicznie jak na naszych na Wołyniu. Odpowiednia zmiana narracji w mediach zrobi wszystko.
jakie ustępstwa masz na myśli?


@Langerob: Ja pisze jakie jest przekonanie na Ukrainie. Przypuszczam, ze chodzi tu o lagodne lub wrecz wygladajace na tulenie uszu niektore reakcje po uchwalach czy wypowiedziach w Polsce. Nawet jak odpowiadaja to w wywazony sposob i nie na najwyszym szczeblu. Zmienilo sie to po zniszczeniu tego pomnika no i teraz Poroszenko chyba pierwszy raz sie wypowiedzial.
Czesc ludzi jak wszedzie zawsze chce odwetu i analogicznych uchwal
dlatego pytam co moga uzyc przeciw nam?


@NoGo24: Gazociag moze sie zepsuc w niewygodnym momencie. Uchodzcy moga nagle byc niezauwazani i docierac do granicy. A jest tam taki nieduzy szlak z Azji i Afryki do UE.
@szurszur: dlatego licze ze nordycki gazociag zostanie zbudowany plus Z minska nie mozna by bylo wtedy? Wybacz, nie jestem znawca tematu, po prostu jestem ciekawy opinii na ten temat.