Wpis z mikrobloga

@MateuszOM: Najlepiej zamieszkaj w Pruszczu, wynajem sporo tańszy i zaoszczędzisz czas ina pieniądze. Jeżeli koniecznie chcesz mieszkać w Gdańsku to polecam ogarnąć czy masz dobre połączenie pociągiem, ale to zależy od tego, w którym miejscu Pruszcza zamierzasz pracować. Z dojazdami samochodem jest ten problem, że masz albo jeden pas przez miast albo obwodnicę, która przy każdym wypadku się strasznie korkuje.
@krzysssi33k: @DzeyKeyOrg: @AlternatywnyKaloryfer: Przeprowadzam się z małopolski z miejscowości bardzo górzystej i pracując nad morzem chciałbym mieszkać nad morzem (rozglądam się za mieszkaniami na Przymorzu)- pół h czy nawet 50 minut dojazdu w jedną stronę nie stanowi dla mnie problemu (w komunikacji miejskiej mógłbym się swobodnie uczyć, czy załatwiać swoje sprawy). Tak myślałem że samochód nie przejdzie. Dzięki za informacje.
Jeżeli chodzi o transport to najwięcej autobusów jeździ z głównego i zatrzymują się pod Lotem a potem na Oruni (50, 803, J (jeżeli jeszcze jurex bus działa), 876 (jak dobrze pamiętam), R, busy bez numerów, do tego autobusy miejskie 207, 232), Pociągiem to SKM albo osobówka. Jeżeli nie będziesz mieszkał w okolicy centrum to albo jakiegoś dworca z SKM to tylko auto. No i większość autobusów zatrzymuje się w centrum albo robi
@MateuszOM: Mam nadzieję że nie będize u Ciebie tak jak u większości ludzi którym zależy aby być blisko morza, tzn. będziesz tam bywał kilka razy do roku (znam niestety wiele takich przypadków po znajomych ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i żałował że mieszkasz w jakimś starym mieszkaniu nadającym się tylko do remontu i płacił krocie za mieszkanie blisko morza.

Co do SWOBODNEJ nauki/czytania - można się przeliczyć, szczególnie
@MateuszOM nie rób tego. Zamieszkaj w Pruszczu skoro masz pracować w Pruszczu, a za oszczędzony hajs możesz codziennie nad morze jechać taksówką. W żaden sposób się to nie kalkuluje, by dziennie tracić 2h na dojazdy. Gwarantuje Ci, że częściej będziesz w drodze do pracy niż na plażę. A jak już musisz to najlepiej rowerem na dworzec w Oliwie, wsiadasz w regio i po Pruszczu również rowerem, bo ZTM jest tam raczej dość
@MateuszOM nie popelniaj tego błędu. Gdańsk nie oferuje nic fajnego, wręcz nie ma sensu tutaj mieszkać - poza bliskością morza to miasto syfu, meneli i najgorszej możliwej komunikacji miejskiej. Pruszcz jest spoko, tak jak piszą wyżej - lepiej zamieszkaj tam i jeździj sobie na plażę niż uzeraj się z menelami w zbiórkomie kursującym z częstotliwością PKS-u. A i SKM nie jeździ do Pruszcza, zostaje tylko Regio a one kursują o wiele rzadziej
@fabek przecież OP pyta o mieszkanie, #!$%@?ąc od kwestii pracy i tylko o tym mówię. Na kwestie zawodowe nie narzekam, na o organizację miasta oraz i raczej nie jest ona zależna od mnie
@Lacik: w Pruszczu najlepiej by było jak najbliżej do ulicy Podkomorzego ;) prawdopodobnie od marca, szukam bardziej pokoju w mieszkaniu dwu, trzy lub cztero pokojowym. Super by było gdyby blok czy dom miał prywatny lub podziemny parking.
@MateuszOM: mieszkam w kawalerce obecnie na granicy Pruszcza w stronę Juszkowa, prawdopodobnie własnie do końca lutego. Miejsce parkingowe mam. Jakbyś nic nie znalazł wkrótce to daj znać : )