Wpis z mikrobloga

#warszawa zorganizowała galę, na której nagradzała sportowców zasłużonych dla miasta w ubiegłym roku. Jednym z nominowanych był 17-letni Jakub Kożuch, niepełnosprawny zawodnik w #ampfutbol, zeszłoroczny zdobywca medalu na ME. Kilka dni temu wstawił na Facebooka zdjęcie w nowym garniturze, kupionym specjalnie na tę okazję. Radość chłopaka nie trwała długo. Ostatecznie zaproszenia na galę nie dostał, ponieważ... jego dyscyplina cieszy się małym zainteresowaniem.

W jego miejsce zapewne przyjdzie kilku "tłustych misiów", żeby się nażreć za darmo.

#pilkanozna
V.....o - #warszawa zorganizowała galę, na której nagradzała sportowców zasłużonych d...

źródło: comment_lDyIrujpiTNOykgIhhxTurTbunbyDcKy.jpg

Pobierz
  • 15
@Venro: to ja wybije się z tłumu - mam w dupie ta dyscyplinę podobnie jak większość dyscyplin sportowych niezależnie czy dla pełnosprawnych czy nie. To na pewno świetny rozwój i zabawa dla tego gościa ale czy ja mam traktować go jak małpkę w zoo i udawać że mnie to interesuje tylko dlatego że jest niepełnosprawny? Hipokryci
@Tarec: niestety, on jedyny ma odwagę (i brak taktu :D) mówić to o czym inni się boją. Znakomitej większości ludzi nie interesuje sport niepełnosprawnych i taka jest prawda. Na poziomie amatorskim to świetna sprawa, ale nie oszukujmy się, że ktoś się będzie tym emocjował jak meczem chociażby trzeciej ligi piłkarskiej. Pilka nożna ludzi bez nóg to nie jest zbyt fascynujący sport. Fajnie obejrzeć chwilę jako ciekawostkę, ale nic więcej.
@janusz002: mecze ping-pongowe na najwyższym poziomie są dosyć emocjonujące. Ale te same mecze grane przez osoby bez rąk i trzymające paletkę w buzi już niekoniecznie. Jako ciekawostka - super.