Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu @prosile chciałam wyrazić swoją opinię o poznańskiej komunikacji miejskiej.

Otóż jest kurłłła genialna.

Nie dość, że da się z każdego zakątka Poznania, które jest w miarę blisko centrum dotrzeć na dworzec, to jeszcze tramwajów i autobusów jest masa, jeżdżących w różnych kierunkach.

Ale to, co mnie najbardziej skłoniło do napisania tego wpisu, to te p--------e karty. O panie, jakie to jest g e n i a l n e. Sama jeździłam na bilecie całodziennym, ale aż się serce cieszy jak się patrzy na ten genialny, prosty system doładowanych kart.

No i oczywiście nie sposób nie wspomnieć o nowoczesności waszych tramwajów. Pierwsza klasa.

Zanim ktoś mi wytknie pochodzenie z jakiegoś wypizdowa, to uprzedzam - Gdańsk here.

Ogólnie to uwielbiam wasze miasto, moje kochane poznańskie pyry!
#poznan #gownowpis #komunikacjamiejska #mpk #tramwaje
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@xDawidMx To, że jeden czy dwa tramwaje są w godzinach szczytu zawalone(w sumie to do końca nie wiem co masz na myśli?) nie oznacza, że ogół tramwajów nie jest nowoczesny :)
  • Odpowiedz
@rzabulencja: Mieszkam teraz w Poznaniu, ale w Gdańsku też mieszkałem. Dokładnie to co mówisz, niebo a ziemia. Dodatkowo, jeżeli wiesz że poruszasz się tylko po jednej trasie (możesz kupić bilet liniowy, cudo). Nie wspominając o kolei metropolitalnej + bilet na tramwaj. Złoto.
  • Odpowiedz
@xDawidMx: Fakt parkowanie częściowo na torach albo stawanie na torach gdzie są wyłączone z ruchu to ulubiona rozrywka wielu ludzi. Jeszcze co do różnic między obydwoma miastami. Tramwaje o wiele częściej psują się w Poznaniu, jednak o wiele łatwiej znaleźć transport zastępczy, autobus, przesiadkę, cokolwiek. W Gdańsku tramwaje często wcale nie przyjeżdżały lub spóźniały się, oraz sieć jest mniej rozwinięta i tak np. wypadek przy Operze Bałtyckiej (na jednym lub
  • Odpowiedz
Byłaś w godzinach szczytu jak jest zawalone ludźmi? xD


@seikii: ja tak jeżdżę codziennie, ale jakoś nie boli mnie 25 minut dziennie w zawalonym tramwaju. Komunikacja w Poznaniu jest zajebista, od 4 lat nie miałem ani razu potrzeby skorzystania z auta. Jak ktoś dojeżdża tylko do pracy i nie jest to poza miastem, to posiadanie samochodu w ogóle jest bez sensu. Oczywiście z busami jest różnie, bo korki itd, ale
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka w Poznaniu przecież jest metro. PST forever <3

@seikii Niesamowite, miasto ponad 0,5 mln ludzi, a w godzinach szczytu w tramwajach i autobusach jest ścisk. Adonbiliwit XD

@xDawidMx Ja dziś jechałam, jeżdżę często, jak pierdylion innych ludzi, trzeba się przemieszczać. Nic specjalnego. Helmuty to ty szanuj (Nocny Helmut N21 never forgetti), Tatry są pokracznym rakiem, a 105 są całkiem pojemne. Nie zrzędź, bo tabor nie jest jakiś tragiczny.
  • Odpowiedz