Wpis z mikrobloga

Miraski, kupiłem mieszkanie w którym poprzedni właściciel odłączył gaz. Rury i cała instalacja jest poprowadzona - jedyne czego nie ma to licznika.
Przerabiał ktoś procedurę ponownego podłączenia licznika i zawarcia nowej umowy? Dużo z tym zabawy?
#pgnig #gaz #remont
  • 9
@Vader-Poland zrób najpierw próbę szczelności od licznika do kuchenki( ͡º ͜ʖ͡º), jak już będziesz miał papier to idź do gazowników i złóż wniosek o przyłączenie gazu wskazując na poprawną instalacje. Profit bo nie będziesz musiał latać dwa razy jak ci gaxownicy powiedzą że potrzebna próba szczelności
@wiskoler: No ale jak właściwie mam zrobić próbę szczelności, jak mam zaślepioną rurę z jednej strony a z drugiej strony podłączona jest kuchenka gazowa? Majster mi coś wspomniał, że powinni to zrobić kompleksowo ze strony dostawcy gazu - ale wolę się podpytać.
@Vader-Poland ale ty możesz zrobić próbę właśnie od tej strony gdzie nie ma zaślepki i plomby zakładu gazowniczego do kuchenki. To jest podstawa do założenia gazomierza. Jeśli robiący próbę będzie miał przyrząd to może również dołączyć do próby oświadczenie o braku przecieków na instalacji od przyłącza/trójnika do zaślepki.
@wiskoler: Ok, dzwoniłem i do PGNiG i do Wspólnoty.
Ogólnie to instalacja była nieużywana poniżej 6 miesięcy, więc wystarczy, że zarządca podpisze kwit, że instalacja gotowa do wypełnienia paliwem ciekłym i idę z tym do gazowni.
Jednak zastanawiam się, czy dla własnego spokoju nie zrobić tego testu.
@Vader-Poland: zgłaszasz podłączenie do dostarczyciela w tym przypadku do gaz, podłączenie równa się z standardowym podłączeniem, podstawą podłączenia jest wynik, jest spadek lub nie, mają co trzeba.Naprawią. Wystarczy.