Wpis z mikrobloga

@alejandra15: Cóż, moim zdaniem wyrażanie swojej ideologii nie przeszkadza w niczym w uprawianiu nauki i wypowiadanie się ludzi wykształconych na wiele tematów jest wręcz wskazane według mnie. Natomiast, kiedy zaczyna to przypominać fanatyzm i konia z klapkami na oczach, który będzie za wszelką cenę bronił swojej ideologii to muszę przyznać zdecydowaną rację.
a ty myślisz, że u nas jest inaczej? U nas są nawet obowiązkowe zajęcia z tolerancji, gdzie chamsko próbują wbijać lewackie wymysły.


@alejandra15: A mogłabyś mi podać nazwę uczelni oraz kierunek, na którym są zajęcia z tolerancji?
@Turysta_Onanista studiowałam psychologię ;-) napisałam kiedyś pracę o teorii rozwoju osobowości Freuda (to był narzucony temat), profesor który tę pracę oceniał, powiedział, że bardzo dobrze napisany esej, ale nie wierzy w ani jedno słowo Freuda.
I tak jest praktycznie z każdym aspektem w psychologii, możesz udowodnić jakąkolwiek teorię sobie wymyślisz.
Tak jak Freud i jego oralne fiksacje wynikające z zbyt nadmiernego albo niedostatecznego karmienia piersią w dzieciństwie.
No, rzeczywiście w wielu prawdziwie
@alejandra15: To powinnaś wiedzieć jednocześnie, że w psychologii jest wiele nurtów, od psychologii behawioralnej po humanistyczną czy ewolucyjną, posługujących się różnymi metodami, toteż wrzucanie ich do jednego wora to wyraz albo niewiedzy, albo niecnej próby dyskredytacji.

W naukach ścisłych też nie jest tak fajnie, jak piszą na kwantowo, bo choć wypracowana metoda pozwala na pozbycie się wielu mankamentów, które trapią dziedziny humanistyczne, największych wciąż nie rozwiązuje. I owszem, w fizyce też
Cóż, moim zdaniem wyrażanie swojej ideologii nie przeszkadza w niczym w uprawianiu nauki i wypowiadanie się ludzi wykształconych na wiele tematów jest wręcz wskazane według mnie.


@baraneo: A potem masz grupę młodziaków pod UW z flagami z sierpem i młodem skandujących o schyłku systemu kapitalistycznego. Skąd to się wzieło?
@parhelia: A czytałeś drugą część mojej wypowiedzi?

Natomiast, kiedy zaczyna to przypominać fanatyzm i konia z klapkami na oczach, który będzie za wszelką cenę bronił swojej ideologii to muszę przyznać zdecydowaną rację.