Wpis z mikrobloga

Rafał Zaorski na temat analizy technicznej:
"Kiedy zaczynałem spekulacje w 96 roku. Świętym gralem w głowach ówczesnych młodych ambitnych spekulantów była dla wszystkich Analiza Techniczna :)
Do 2001 poznawałem kolejne cudowne wskaźniki mające mi dać odpowiedź gdzie kupować i sprzedawać. Wszystkie pokolei mnie rozczarowywały. Żaden wskaźnik, metoda technika nie dawała pewności.
Skoro nie dawała po co wogóle sobie nimi zajmować wykres. Dlatego w 2001 zostawilem na ekranie sam wykres. Od czasu gdy usunąłem je wszystkie świadomość zmienności ceny wzrosła i pojawiły się lepsze wyniki i nadal nie mialem żadnego Grala XD.
Po kolejnych latach spekulowania dochodzę do wniosku, że sam wykres jest niepotrzebny. Wprowadza w błąd. Powoduje zbędne emocje i buduje nam przekonania na postawie tego co się wydarzyło a nie patrzenie co się wydarzy.
Ostatnio spekuluje tylko w oparciu o cenę. Nie patrze wogóle na wykres. Często tylko na OHLC i kurs w pewnych godzinach. Dlatego ciężko mi polemizować ze spekulantami od Analizy Technicznej. Średnie, stochy overbalance i inne techniki po prostu ich nie widzę..
Po 20 latach dochodzę do pewności ze tylko liczy się cena. Cena obecna i kierunek zmiany ceny w czasie. W koncu jestesmy spekulantami nie kupujemy na wykresie a kupujemy na cenie czy cos jest tanie czy drogie .. czy ktos przepłaca czy kupuje okazjonalnie...
Ciężko mi to przechodzi przez gardło bo studiowałem na rynku AT przez tyle lat. Uważam ten czas za stracony. 20 lat by stwierdzić to nawet nie pomaga a przeszkadza. My Handlarze nie potrzebują wykresu musimy tylko wiedziec kiedy jest tanio kiedy drogo a o tym mowi nam tylko cena .. wykres to szum wprowadzający nam do głowy myślenie kontynuacyjne ktore buduje przekonania bo nasz mozg lubi aproksymowac na podstawie tego ze np juz wzrosło :)"

#kryptowaluty
  • 16
  • Odpowiedz
Ile on ma lat? Na moje to wygląda na 20-25 ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Luk21: On ma 40 lat xD Nie wiem, typ chyba podpisał jakiś kontrakt z szatanem na wieczną młodość i bogactwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: A wiesz, że szukam tego dla Ciebie i nie wiem na którym facebooku swoim to widziałem. Na pewno nie było to z jego prywatnego konta, tylko z Jam session chyba. Daj mi chwilę. Mogłem odrazu foto wrzucić. Ale sam byłem zdziwiony, że tak napisał.
  • Odpowiedz