Wpis z mikrobloga

Mircy, taki problem. Jak zapewne czesc z Was wie, tydzien temu przesiadłem się na nowe struny (jedna stara szlag trafil)

Dokładnie na coś takowego - https://guitarcenter.pl/catalog/akcesoria/struny-gitarowe/daddario-ehr340-10-52

Po dosłownie dwóch-trzech dniach użytkowania strudny G B Eh dosłownie były powycierane na niektórych progach, i spod "niklu" było widać przebijajacy materiał o kolorze ... no miedzianym jak jasny h*j. Teraz fakt tez dotyczy już strun na praktycznie większości progów ... to jest normalne? No i same struny też stały się strasznie "chropowate" i "twarde"

Wina strun? #!$%@? producent i przesiasc się na inne ?

#gitara
  • 13
@Lemartez: Wiem, że słaby refleks, ale mam nadzieję, że jeszcze jakoś pomogę.
Osobiście uważam, że od jakiegoś czasu te struny D'Addario są specjalnie robione tak, żeby zdzierać włosy z głowy ;)
Założyłem chyba z 5-6 kompletów 9.46, które zaledwie po 3-4 dniach od założenia niedość, że były powycierane, to na dodatek zawsze pękała struna A. Więc zainwestowałem w nieco droższe Elixiry i mogę z czystym sumieniem polecić. No chyba, że portfel
@Goran444: U mnie najwiekszy dramat jest właśnie z G B Eh dosłownie, jak byś starł z jakiegoś metalu powłoke, i pod spodem pojawił się jakis inny ;)

Budżet teraz nie jest problemem - mowie - struny kupywane na zapas bo nigdy wczesniej nie gralem a w razie awarii, wolalbym zalozyc od razu i leciec dalej ;) - Takze na dniach bedzie trzeba sobie z dwa komplety czegos lepszego zamowic.

@0923iodfnjkj905njef9033dasd390mmos -